×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prawie co drugi Polak pracuje podczas urlopu

  • Autor: MIW
  • 18 sty 2018 16:58

Polscy pracownicy marnują aż 27 proc. dni wypoczynkowych na załatwienie spraw takich jak np. obowiązki domowe czy wizyty u lekarza. Równocześnie aż ponad 40 proc. Polaków pracuje podczas urlopu – takie dane przynoszą badania przeprowadzone przez ekspertów ds. bazy noclegowej Hotels.com.

Prawie co drugi Polak pracuje podczas urlopu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Puenta płynąca z tych badań nie nastraja optymistycznie. Okazuje się, że niemal ¾ ankietowanych (73 proc. ) chociaż raz nie było w stanie wykorzystać w całości przysługującego im urlopu wypoczynkowego.

- Nasze badania wskazują, że jednym z głównych problemów pracowników jest brak umiejętnego zaplanowania urlopu – komentuje Isabelle Pinson, wiceprezes zarządu marki Hotels.com.

Jeśli idzie o tendencję do zabierania pracy na czas urlopu, to nie widać tu wielkiego zróżnicowania pod względem płci. Do zabierania na wakacje laptopa czy telefonu służbowego przyznaje się 49 proc. kobiet i 52 proc. mężczyzn.

Jak te dane mają się do powtarzających się co jakiś czas nawoływań do zwiększenia wymiaru urlopu? Z jednej strony można uznać, że je uwiarygadniają, bo skoro część urlopu dziś marnujemy, nie przeznaczając go na wypoczynek, to może faktycznie należałoby w jakiś sposób zrekompensować sobie ten ubytek? Przeciwnicy takiego rozwiązania, bazując na tych samych danych pewnie odpowiedzą, że najpierw nauczmy się wykorzystywać to, co mamy, a potem rozmawiajmy o dodatkowych dniach wolnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prawie co drugi Polak pracuje podczas urlopu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA