×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracujesz zdalnie - twój awans się oddala. Zaskakujące wnioski z badania

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 23 maj 2021 0:01

Po roku od przejścia na pracę zdalną ten model ma tyle samo przeciwników, co zwolenników. W gronie tych zdecydowanych jest 12 proc. badanych przez serwis kariery LiveCareer.pl. Tylu badanych przyznało, że jeśli szef nie pozwoli im pracować zdalnie, zwolnią się.

Pracujesz zdalnie - twój awans się oddala. Zaskakujące wnioski z badania
51 proc. badanych przyznało, że lubi pracować w trybie pracy zdalnej, a 26 proc. stwierdziło, że za tym nie przepada (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Po ponad roku serwis kariery LiveCareer Polska zapytał ponad 700 osób o ich odczucia związane z pracą z domu.
  • Pracownicy w ocenie home office są podzieleni. Nieco ponad połowa lubi tę formę pracy. Największy jej minus? Brak odcięcia się od pracy po zakończeniu wykonywania obowiązków.
  • Praca zdalna silnie wpływa także na rozwój zawodowy. Komunikacja to nie tylko codzienne dogadywanie się ze współpracownikami czy menedżerem, ale również negocjacje o lepszą pozycję i przyszłość w pracy.

Z badania wynika, że ponad połowa respondentów (51 proc.) badanych przyznała, iż lubi pracować w trybie pracy zdalnej, a 26 proc. stwierdziło, że za tym nie przepada. Pozostali nie mają zdania na ten temat. Mimo wszystko praca zdalna dla wielu ankietowanych nie jest modelem bezproblemowym. 46 proc. przyznało, że ten model pracy negatywnie wpływa na ich równowagę między życiem zawodowym i prywatnym, a 48 proc. stwierdziło, że ujemnie odbija się na ich zdrowiu psychicznym.

Grafika: LiveCareer.pl
Grafika: LiveCareer.pl

Wiele badań potwierdza, że pandemia COVID-19 (m.in. przymus pracy zdalnej) negatywnie wpłynęła na zdrowie psychiczne bardzo wielu ludzi. Ponadto inne badania pokazują, że ma ona wpływ również na zdrowie fizyczne — pracownicy zdalni uprawiają znacznie mniej sportu i mają więcej problemów z kręgosłupem.

Czytaj więcej: Nadgodziny za "dziękuję", pensja po terminie. Łamanie praw pracowniczych w Polsce niemal powszechne

Respondenci LiveCareer najbardziej skarżyli się na problemy z odcięciem się od pracy po zakończeniu wykonywania obowiązków — 69 proc., motywacją — 68 proc., komunikacją — 65 proc., rozpraszaniem się — 65 proc., samotnością — 64 proc., współpracą z zespołem — 64 proc., spadkiem kreatywności — 60 proc. oraz dotrzymywaniem deadline’ów i zobowiązań zawodowych — 60 proc.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracujesz zdalnie - twój awans się oddala. Zaskakujące wnioski z badania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA