Pracują sześć godzin zamiast ośmiu. Przez resztę czasu się obijają

Przeciętny pracownik przeznacza dwie z ośmiu godzin pracy na rzeczy z nią niezwiązane i to nie wliczając w to przerwy na lunch. Co pracodawcy robią, by temu zapobiec?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracują sześć godzin zamiast ośmiu. Przez resztę czasu się obijają

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

7 sie 2014 5:20


Podczas badania "Młodzi o tempie życia i problemach z koncentracją", przygotowanego przez TNS Polska na zlecenie marki Tiger, prawie połowa osób w wieku 18-35 lat przyznaje się do problemów z koncentracją. 

Tym, co najbardziej rozprasza młodych Polaków w pracy, jest internet. Do przeglądania stron internetowych, np. wchodzenia na strony serwisów społecznościowych, plotkarskich itp., w trakcie pracy przyznaje się 71 proc. badanych.

Na drugim miejscu znalazły się pozaregulaminowe przerwy na posiłek, kawę czy herbatę (49 proc.). Wśród najczęściej pojawiających się odpowiedzi wymieniano również prywatne rozmowy telefoniczne (38 proc. badanych) oraz plotki (34 proc.). 

Z badań przeprowadzonych przez serwis CareerBuilder wynika, że 73 proc. pracodawców walczy z rozpraszaczami w miejscu pracy. W jaki sposób? 36 proc. blokuje dostęp do niektórych witryn internetowych, co czwarty zabrania używania prywatnych telefonów w czasie pracy.

22 proc. szefów przyznaje się do monitorowania mejli, z kolei 12 proc. ogranicza liczbę zebrań, tym samym pozwalając się skupić pracownikom na swoich obowiązkach. 11 proc. pracodawców zabrania używania telefonów w trybie głośnomówiącym – w ten sposób zatrudnieni nie przeszkadzają kolegom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.