×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownik zaszczepiony czy nie? Pracodawcy chcą wiedzieć

 • Justyna Koc
  jk
 • 10 sie 2021 19:00

80 proc. pracodawców uważa, że powinni wiedzieć, ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 - wynika z badania zleconego przez Konfederację Lewiatan. Przedsiębiorcy chcą także dostępu do informacji, kto konkretnie został zaszczepiony.

Pracownik zaszczepiony czy nie? Pracodawcy chcą wiedzieć
Większość przedsiębiorców chce wiedzieć, ilu pracowników jego firmy zostało zaczepionych (fot. pacjent.gov.pl)
REKLAMA

Z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator wynika, że 68 proc. pracodawców spodziewa się jesienią twardego lockdownu. Także 68 proc. nie wierzy, że ograniczenia, które prawdopodobnie pojawią się jesienią nie zagrożą działaniu firm.

Zdecydowana większość przedsiębiorców (80 proc.) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, ilu pracowników jego firmy zostało zaczepionych. 20 proc. pracodawców jest temu przeciwna.

O tym, ilu pracowników zostało zaszczepionych chce wiedzieć 85 proc. firm średnich, 79 proc. małych oraz 70 proc. dużych.

Także zdecydowana większość przedsiębiorców (80 proc. ) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, którzy konkretnie pracownicy są zaszczepieni. 20 proc. nie chce mieć takiej wiedzy.

O tym, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni, chce być poinformowane 84 proc. firm średnich, 78 proc. małych i 72 proc. dużych.

W tym kontekście warto przytoczyć wyniki sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", z których wynika, że ponad 60 proc. Polaków chce, by pracodawca miał prawo sprawdzenia, czy jego pracownik zaszczepił się przeciwko COVID-19. Możliwości wglądu w informacje o zaszczepieniu przeciwko Covid-19 zdecydowanie nie chce dawać pracodawcy 25,1 proc. badanych. Opcję "raczej nie" wybrało 9,3 proc. Jednoznacznego zdania w tej sprawie nie ma 4,5 proc. uczestników badania.

"Jak wygląda poparcie dla tego pomysłu w poszczególnych grupach wiekowych? W przedziale wiekowym 18-29 wynosi zaledwie 36 proc., a wśród osób między 40. a 49. rokiem życia już 49 proc. W grupie osób najstarszych (po 70. roku życia) jest już niemal 90 proc. zwolenników tego rozwiązania" - czytamy w sondażu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Pracownik zaszczepiony czy nie? Pracodawcy chcą wiedzieć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Mimo 2021-08-11 08:25:03

  W grupie osób najstarszych (po 70. roku życia) jest już niemal 90 proc. zwolenników tego rozwiązania" - czytamy w sondażu Ubawiłam się bardzo czytając o sondażu u osób powyżej 70 roku czyli emerytów. Kto zlecił taki idiotyczny sondaż? Czyli urealniając ten sondaż do osób pracujących to wynika że 42% chce aby ich pracodawca wiedział czy był sczepiony czy nie.

 • Artur 2021-08-11 06:16:47

  Pracodawcy nie są wogle tym zainteresowani

 • Katarzyna 2021-08-10 22:38:27

  Skandal!!!To się nie mieści w głowie.Naprawde to są ostatnie dni! Armagedon!!!!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA