×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownik w żałobie. HR może pomóc, ale też zaszkodzić

Na wojnie giną rodziny i przyjaciele zarówno Ukraińców zatrudnionych w Polsce, jak i Polaków. Co może zrobić pracodawca i dział HR, gdy do zatrudnionych w ich firmie zaczną docierać tragiczne wiadomości o śmierci bliskich?

Pracownik w żałobie. HR może pomóc, ale też zaszkodzić
Warto rozważyć wdrożenie np. programów stypendialnych lub pomocowych dla rodzin osób, które zginęły na wojnie (Fot. Külli Kittus/Unsplash)
REKLAMA
  • Jak wskazuje Iwona Wencel z WNCL, HR-owiec nie jest psychologiem, terapeutą, traumatologiem i jego zadaniem nie jest udzielanie zaawansowanego wsparcia psychologicznego.
  • HR-owcy mogą zająć się zapewnieniem specjalistycznej opieki, a także otoczeniem osoby w żałobie życzliwością, troską, wsparciem i wyrozumiałością. Najważniejsze są ludzkie reakcje - wsparcie, empatia, bliskość oraz świadomość, że nie jesteśmy sami.
  • Z poziomu organizacji warto też rozważyć wdrożenie np. programów stypendialnych lub pomocowych dla rodzin osób, które zginęły na wojnie.

Informacja o rosyjskich zbrodniach w ukraińskiej Buczy obiegła media. Po wycofaniu się Rosjan, siły ukraińskie odkryły setki ofiar cywilnych. W mediach pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania, na których widać dziesiątki zabitych na ulicach, masowe groby, zastrzelonych ludzi ze związanymi rękami. Szacuje się, że zginęło ponad 400 osób. Liczba zamordowanych przez wojska rosyjskie osób wciąż jest aktualizowana.

Amerykański dziennik "New York Times" opublikował zdjęcia satelitarne, z których wynika, że ciała na ulicach Buczy pojawiły się 19 marca. To przeczy kremlowskiej propagandzie – rosyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że ciała pojawiły się na ulicach po wycofaniu się rosyjskich wojsk z tej miejscowości.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownik w żałobie. HR może pomóc, ale też zaszkodzić
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA