PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracownicy WFDiF w Warszawie odznaczeni za wybitne dokonania na rzecz kinematografii

  • Autor: PAP/RAF
  • 9 paź 2021 9:33

Wicepremier, minister KDNiS prof. Piotr Gliński w uznaniu dokonań na rzecz kinematografii polskiej przyznał odznaczenia i dyplomy pracownikom WFDiF z okazji 70-lecia istnienia instytucji - podano na stronie ministerstwa. Odznaczenia wręczył sekretarz stanu w MKDNiS Jarosław Sellin.

Pracownicy WFDiF w Warszawie odznaczeni za wybitne dokonania na rzecz kinematografii
(Fot. www.premier.gov.pl)
REKLAMA
  • Sellin wskazał, że "dokonania Wytwórni stanowią bardzo ważny zapis w historii rodzimej kinematografii".
  • - Od momentu jej powstania największy potencjał stanowili wybitni twórcy, których dociekliwość, umiejętność widzenia spraw ważnych, przełożyła się na imponujące bogactwo obrazów filmowych - ocenił.
  • Jubileusz 70-lecia istnienia instytucji obchodzono w 2019 roku, jednak ze względu na pandemię wręczenie odznaczeń nie było wcześniej możliwe.

- Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych niedawno obchodziła jubileusz 70-lecia. Pragnę przekazać na państwa ręce serdeczne życzenia jubileuszowe i gratulacje dla wszystkich twórców i pracowników za osiągnięcia artystyczne i wkład w rozwój polskiej sztuki filmowej - powiedział wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin podczas uroczystości wręczenia odznaczeń resortowych i dyplomów zasłużonym pracownikom Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

Wskazał, że "dokonania Wytwórni stanowią bardzo ważny zapis w historii rodzimej kinematografii". - Od momentu jej powstania największy potencjał stanowili wybitni twórcy, których dociekliwość, umiejętność widzenia spraw ważnych, przełożyła się na imponujące bogactwo obrazów filmowych - ocenił Sellin.

Wiceminister podkreślił, że to w Wytwórni narodziła się ceniona w świecie polska szkoła dokumentu filmowego, a w czasie minionych 70 lat z Wytwórnią współpracowali najwybitniejsi artyści polskiego kina, jak Andrzej Munk, Kazimierz Karabasz, Jerzy Bossak, Jerzy Hoffman i Edward Skórzewski, Władysław Ślesicki, Jan Łomnicki, Krzysztof Kieślowski, Paweł Kędzierski.

- Tu właśnie przy Chełmskiej 21 powstał szereg filmów Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego, Krzysztofa Kieślowskiego. Tu też powstawały znane seriale, by wymienić chociażby: Noce i dnie Jerzego Antczaka, Polskie drogi Janusza Morgensterna czy Dom Jana Łomnickiego - przypomniał Sellin.

Czytaj też: Jeszcze dokładniej "prześwietlą" pracowników lotnisk

Zaznaczył również, że na dzisiejszy wizerunek Wytwórni pracuje zespół, który nie tylko kontynuuje osiągnięcia poprzedników, ale rozwija i poszerza zakres jej działalności, a najnowsze produkcje z Chełmskiej wciąż zdobywają uznanie widzów i laury na festiwalach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy WFDiF w Warszawie odznaczeni za wybitne dokonania na rzecz kinematografii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA