Pracownicy pozytywnie oceniają postawę oraz sposób radzenia sobie przełożonego w trakcie trwania epidemii. To wyniki raportu „Efekt COVID-19 w kontekście środowiska pracy”, przeprowadzonego przez MC2 Innovations.

- Jak wynika z raportu MC2 Innovations, prawdopodobieństwo utraty pracy zostało ocenione przez pracodawców jako małe lub bardzo małe, a dodatkowo 22 proc. osób stwierdziło, że nie widzi żadnych przeszkód we wprowadzeniu trybu pracy zdalnej po zakończeniu epidemii.
- Około 70 proc. respondentów dobrze lub bardzo dobrze oceniło sposób komunikacji w swojej firmie.
- Ponadto, dla większości firm przejście w tryb pracy zdalnej nie było wyzwaniem, a pracownicy pozytywnie oceniają taką formę pracy.
Jak wynika z raportu „Efekt COVID-19 w kontekście środowiska pracy”, przeprowadzonego przez MC2 Innovations, najczęstsze zmiany, które w związku epidemią COVID-19 wdrożyli pracodawcy to: praca zdalna, zlecenie spotkań służbowych w formie telekonferencji oraz ograniczenie bezpośredniego kontaktu z klientem.
Zaledwie 10 proc. organizacji (w tym jedynie 3 proc. w branży IT/telekomunikacja) skróciło czas pracy w zawiązku z pandemią. 14 proc. osób zatrudnionych w branży IT/telekomunikacja zadeklarowało, że ich firma zmieniła strategię długoterminową w związku z wybuchem pandemii.
W 3 proc. firm respondentów (8 proc. firm IT/telekomunikacji) nie podjęto żadnych dodatkowych działań. Żaden z pracodawców badanych nie zawiesił działalności firmy.

Komunikacja i zarządzanie zmianą
Czy organizacje zdały egzamin ze wspierania swoich pracowników w trakcie tak dynamicznych zmian? Biorąc pod uwagę, że to właśnie odpowiednia komunikacja stanowi podstawę dającą poczucie bezpieczeństwa i będącą najlepszym wsparciem w takich momentach, wydaje się, że tak.
Około 70 proc. respondentów dobrze lub bardzo dobrze oceniło sposób komunikacji w swojej firmie.
Z kolei 43 proc. osób zatrudnionych w branży IT lub branży telekomunikacyjnej wybrała najwyższą wartość skali. Ze sposobu komunikacji w organizacji w trakcie trwania epidemii COVID-19 niezadowolonych jest jedynie niespełna 10 proc. Co piąty badany przyjął umiarkowane stanowisko.
Utrata pracy – realna obawa?


KOMENTARZE (0)