Pracownicy korporacji mimo młodego wieku już są wypaleni zawodowo

Aż 40 proc. pracowników korporacji przyznało, że czasami odczuwa syndrom wypalenia zawodowego. Z kolei 15 proc. czuje się zestresowana, zanim jeszcze dojedzie do pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy korporacji mimo młodego wieku już są wypaleni zawodowo

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

9 lip 2015 7:50


Największe w Warszawie skupisko międzynarodowych korporacji mieści się na Służewcu. Aż 87 proc. wszystkich zatrudnionych to osoby młode, 20- i 30- latkowie. Najliczniejszą grupę stanowią osoby pomiędzy 26. a 30. rokiem życia, których jest 39 proc. – wynika z raportu TNS Polska przygotowanego na zlecenie Tiger.

Praca w słynnym ,"Mordorze’’ na Domaniewskiej wbrew obiegowej opinii jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Tak deklaruje co druga zapytana osoba biorąca udział w badaniu TNS Polska, na zlecenie marki TIGER. Zdecydowana większość – niemal 70 proc. przyznaje także, że zajmuje się fajnymi i kreatywnymi projektami.

Najbardziej zadowolone z pracy są osoby powyżej 30. roku życia (66 proc. w porównaniu z 39 proc. względem pozostałych odpowiedzi). Co ciekawe także osoby poświęcające najwięcej czasu na pracę (powyżej 8 h dziennie) częściej były skłonne przyznać, że aktualna praca to dla nich spełnienie marzeń.

Czytaj też: Wypalenie zawodowe dotyka coraz więcej osób. Najlepszym lekarstwem jest zmiana profesji

W badaniu zapytano pracowników o "ciemne’’ strony pracy w zagłębiu korporacji. Aż 40 proc. przyznało, że czasami odczuwa syndrom wypalenia zawodowego. Z kolei 15 proc. czuje się zestresowana, zanim jeszcze dojedzie do pracy. 

Okazuje się, że większość (54 proc.) pracowników wyrabia standardowe 8 godzin dziennie. Z drugiej strony aż 40 proc. przyznało, że regularnie zostaje w pracy po godzinach. Ogólnie, przeciętny pracownik biurowców przy Domaniewskiej i okolic spędza w pracy 9 godzin dziennie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.