×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy Hospicjum Palium laureatami Nagrody im. R. Kapuścińskiego

  • Autor: PAP/RAF
  • 5 sty 2020 7:30

Pracownicy i wolontariusze poznańskiego Hospicjum Palium zostali laureatami Wielkopolskiej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za 2019 r. W sobotę w Poznaniu wyróżnienie przyznawane „za czynienie dobra” wręczył marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak.

Pracownicy Hospicjum Palium laureatami Nagrody im. R. Kapuścińskiego
W codziennej pracy personelu i wolontariuszy Hospicjum Palium najważniejszy jest pacjent (fot. pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Wyróżnienie, po rekomendacji kapituły, przyznaje i wręcza marszałek województwa podczas spotkania noworocznego.
  • Członkowie kapituły dodali, że pracownicy i wolontariusze Hospicjum Palium dbają o całe otoczenie dotyczące ludzi terminalnie chorych i ich rodzin, szkolą w zakresie medycyny paliatywnej studentów medycyny i pielęgniarstwa oraz wolontariuszy medycznych i środowiskowych.
  • Po wręczeniu wyróżnienia Rene Meisner, córka Ryszarda Kapuścińskiego, odczytała list przygotowany wspólnie z matką Alicją Kapuścińską, adresowany do laureatów Nagrody.

Przyznawana od 2007 r. Wielkopolska Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego jest wyróżnieniem dedykowanym osobom i instytucjom życia publicznego z kraju i z zagranicy podejmującym działania na rzecz społeczeństwa wykraczające poza zwyczajowe standardy. Wyróżnienie, po rekomendacji kapituły, przyznaje i wręcza marszałek województwa podczas spotkania noworocznego.

- Tak jak w twórczości Ryszarda Kapuścińskiego najważniejszy jest człowiek, którego należy wysłuchać i zrozumieć, tak w codziennej pracy personelu i wolontariuszy Hospicjum Palium najważniejszy jest pacjent. Pacjent, który jest tu podmiotem, a nie przedmiotem - napisali w uzasadnieniu członkowie kapituły nagrody.

Czytaj też: System edukacji potrzebuje zmian. Szkoły powinny postawić na pracę projektową

Podkreślili, że działania personelu Hospicjum polegają nie tylko na farmakologicznym uśmierzaniu bólu, ale również na przygotowaniu pacjenta i jego rodziny do życia w obliczu śmierci i umierania. Wskazali również, że pracownicy placówki roztaczają wieloaspektową opiekę nad chorymi opartą na współczuciu dla nich i zrozumieniu ich potrzeb.

Członkowie kapituły dodali, że pracownicy i wolontariusze Hospicjum Palium dbają o całe otoczenie dotyczące ludzi terminalnie chorych i ich rodzin, szkolą w zakresie medycyny paliatywnej studentów medycyny i pielęgniarstwa oraz wolontariuszy medycznych i środowiskowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy Hospicjum Palium laureatami Nagrody im. R. Kapuścińskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA