PARTNERZY PORTALU

Pracownicy czekają na tę wiadomość jak na skazanie. Ta może przyjść jeszcze w tym roku

 • km
 • 20 cze 2021 0:01

Ponad 70 proc. firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura jeszcze w tym roku. Najszybciej wrócą te, które pracują hybrydowo. Co trzecia firma uczestnicząca w badaniu zna już termin powrotu.

Pracownicy czekają na tę wiadomość jak na skazanie. Ta może przyjść jeszcze w tym roku
Ponad 70 proc. firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura jeszcze w tym roku (fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Najszybciej do pracy stacjonarnej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91 proc. spodziewa się całkowitego powrotu w 2021 roku.
 • Co drugi ankietowany uważa, że pracownicy powinni sami zdecydować o terminie powrotu do pracy w biurze.
 • Powrót to pracy biurowej jest dla pracowników stresujący. 44 proc. Polaków pracujących zdalnie uczestniczących w badaniu deklaruje, że na wieść o planowanym powrocie do biura będzie odczuwać stres.

- Zapytaliśmy 250 firm w Polsce, kiedy i jak planują powrót do pracy stacjonarnej. Realizując badanie sondażowe jednocześnie w grupie pracodawców i ponad 500 pracowników uzyskaliśmy odpowiedzi dotyczące kluczowych kwestii związanych z powrotem do biur i czynników mających największy wpływ na podjęcie tej decyzji w firmach - wyjaśnia Jacek Kwiecień CEO z firmy Dailyfruits.

Jak dodaje, zapytali pracowników o emocje i obawy, jakie im towarzyszą z powrotem do pracy stacjonarnej, oczekiwania dotyczące organizacji biura, modelu pracy, jak również benefitów.

- Wnioski z badania pokazują, że firmy aktywnie przygotowują się do powrotów, część z nich chce wykorzystać do tego okres letnich wakacji, gdy pracowników będzie w biurze mniej ze względu na sezon urlopowy. Opinie pracowników w dużym stopniu zależą od modelu pracy, w jakim aktualnie funkcjonują. Znikoma część pracowników obawia się zachorowania na Covid-19 w biurze, a co trzeci uważa, że organizacja pracy po powrocie do biura powinna ulec zmianie - uzupełnia Jacek Kwiecień.

źródło: Dailyfruits
źródło: Dailyfruits

Jak wynika z badania, ponad 70 proc. firm które wzięły udział w badaniu, a które dziś pracują w trybie home office lub hybrydowym, przewiduje powrót do biura w 2021 roku.

Wrócą czy nie?

W co trzeciej firmie uczestniczącej w badaniu, została już podjęta decyzja dotycząca terminu powrotu do pracy stacjonarnej. Co piąta firma decydując o powrocie pyta o opinie pracowników. Jednak decyzja o powrocie jest mocno uzależniona od trybu, w jakim dziś pracują firmy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Pracownicy czekają na tę wiadomość jak na skazanie. Ta może przyjść jeszcze w tym roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • wasz boss 2021-06-22 10:53:42

  i noech qrvy i chooye zaqierdalają po 18 godzi za biurkiem, a nie w chooya lecą w swoich barłogach. ja bym te śmieci 90% do zwolnienia bo byle ukrainiec i małpa jest lepsza od polszoja robola, biurwy i dupowłazy yebanane.

 • Kodi 2021-06-21 15:32:27

  Zastraszeni ludzie siedzą w domach jak przysłowiowe myszy pod miotla i podświadomie czekają na jakiś kataklizm. Oglądają tv i trzesa się. Czyli czas zmienić kierunek warunek wartości.

 • Piotr 2021-06-21 11:07:58

  Oczywiście że w tym roku bez urlopu wezmę urlop w lutym 2022

 • Kkrer 2021-06-21 07:35:42

  A tak jeździliście po nauczycielach. A tymczasem wrócili oni do pracy bez bólu. A teraz biurwy wszelakiego rodzaju płaczą ze i one muszą wrócić do pracy.

 • Wracać do pracy! 2021-06-20 21:21:28

  A potem będzie wielkie bum na choroby psychiczne, ludzie zrobili się aspołeczni, nie będa mogli się odnaleźć wśród ludzi. Nie jesteśmy szczurami laboratoryjnymi, a tak się zachowujemy

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA