×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy chcą wsparcia. Pomógłby dodatkowy urlop

  • KDS
  • Opublikowano: 25 sie 2022 11:35

Pracownicy uważają, iż firmy powinny pomóc im zadbać o ich zdrowie psychiczne. Mają też jasno sprecyzowane oczekiwania, na czym ta pomoc miałaby polegać. Ponad połowa z nich uważa, że pomocna byłaby większa pula dni urlopowych. 44 proc. mówi o zapewnieniu elastyczności w pracy.

Pracownicy chcą wsparcia. Pomógłby dodatkowy urlop
30 proc. pracowników odczuwa stres w pracy – jest to o 9 punktów procentowych mniej niż rok temu (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z raportu ManpowerGroup „Czego pragną pracownicy” wynika, że 36 proc. polskich pracowników oczekuje od swoich pracodawców większego wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, m.in. większej puli dni wolnych.
  • By zapobiec wypaleniu zawodowemu, warto wziąć pod lupę między innymi przejrzystość procedur, jakie obowiązują w zespole oraz sposób codziennego działania, by nie generować dodatkowego napięcia oraz stresu.
  • To ważne, tym bardziej że pracownicy powoli zaczynają mówić "dość" pracy w wykańczającym miejscu. Prawie połowa przyznaje, że pogarszające się zdrowie psychiczne skłoniłoby ich do zmiany pracy.

Z raportu wynika, że 47 proc. polskich pracowników odczuwa w miejscu pracy pewność siebie, niemal połowa (45 proc.) bezpieczeństwo, a 39 proc. motywację. Z drugiej jednak strony 3 na 10 (27 proc.) respondentów jest znudzonych i brakuje im motywacji, 19 proc. czuje się niepewnie, a 18 proc. brakuje poczucia bezpieczeństwa – to dane z raportu ManpowerGroup „Czego pragną pracownicy”.

Z analizy ManpowerGroup wynika, że 30 proc. pracowników odczuwa stres w pracy – to o 9 punktów procentowych mniej niż rok temu (39 proc. w marcu 2021), ale też więcej niż przed pandemią (24 proc. w marcu 2020 roku).

Czytaj więcej: Co druga osoba jest gotowa odejść z pracy. Zdrowie jest ważniejsze

- Wraz z wybuchem pandemii COVID-19 dbałość o dobrą kondycję psychiczną i fizyczną dla wielu osób stała się priorytetem. Szukając jednak rozwiązań na zapobieganie wypaleniu wśród pracowników, należy się pochylić przede wszystkim nad jego przyczynami. Warto tutaj zaznaczyć, że są one bardzo różnorodne i zależą zarówno od indywidualnych predyspozycji danej osoby, jak i środowiska biznesowego, w którym się obraca - mówi Jolanta Jastrzębska, ekspertka ds. rozwoju i zarządzania karierą z Right Management w ManpowerGroup.

Jakie są przyczyny wypalenia zawodowego?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy chcą wsparcia. Pomógłby dodatkowy urlop
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA