×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy bardziej ufają robotom niż szefowi

  • Autor: PAP/AT
  • 18 paź 2019 14:35

82 proc. ludzi uważa, że roboty wykonują pewne zadania lepiej niż ich przełożeni. 64 proc. z ankietowanych miałoby większe zaufanie do maszyny niż do swojego przełożonego, a połowa zamiast swojego menedżera poprosiłaby o radę robota - wynika z badania "AI at Work".

Pracownicy bardziej ufają robotom niż szefowi
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Z najnowszego badania "AI at Work" wynika, że 64 proc. ludzi bardziej ufa robotom niż swoim przełożonym.
  • 65 proc. pracowników z "optymizmem, entuzjazmem i wdzięcznością" przyjmuje robota jako współpracownika, a prawie jedna czwarta twierdzi, że ich relacja ze sztuczną inteligencją w miejscu pracy jest "przyjacielska" i "przynosi im satysfakcję".
  • Jak podkreślają twórcy raportu, sztuczna inteligencja zmieniła m.in. relację między ludźmi i technologią w miejscu pracy.

Badanie przeprowadzone przez amerykańskie przedsiębiorstwo z branży technologicznej Oracle i firmę badawczą Future Workplace pokazało, że sztuczna inteligencja (AI) staje się w przedsiębiorstwach coraz powszechniejsza - wskazują autorzy raportu "AI at Work". Wzięło w nim udział prawie 8,4 tys. pracowników, menedżerów i kierowników działów kadr z 10 krajów.

Z jakiejś formy tej technologii korzysta 50 proc. pracowników, choć jeszcze w ubiegłym roku było to tylko 32 proc. - wynika z badania. Osoby zatrudnione w Chinach (77 proc.) i Indiach (78 proc.) mają do dyspozycji sztuczną inteligencję dwukrotnie częściej niż ci we Francji (32 proc.) i w Japonii (29 proc.).

Najbardziej otwarci wobec sztucznej inteligencji (AI) są pracownicy w Indiach (60 proc.) i Chinach (56 proc.). Na kolejnych miejscach w tym zestawieniu znalazły się Zjednoczone Emiraty Arabskie (44 proc.), Singapur (41 proc.), Brazylia (32 proc.), Australia i Nowa Zelandia (26 proc.), Japonia (25 proc.), Stany Zjednoczone (22 proc.), Wielka Brytania (20 proc.) i Francja (8 proc.). Bardziej pozytywnie AI w miejscu pracy oceniają mężczyźni (32 proc.) niż kobiety (23 proc.).

Czytaj też: Menadżerowie nie mają lekko. Cyfrowy świat mocno wpływa na ich pracę

Autorzy badania twierdzą, że 65 proc. pracowników z "optymizmem, entuzjazmem i wdzięcznością" przyjmuje robota jako współpracownika, a prawie jedna czwarta twierdzi, że ich relacja ze sztuczną inteligencją w miejscu pracy jest "przyjacielska" i "przynosi im satysfakcję".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy bardziej ufają robotom niż szefowi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA