Pracodawcy zachęcają do pracy na prywatnych urządzeniach, choć boją się wycieku danych

Według firmy Gartner do 2017 r. połowa pracodawców będzie wymagać od pracowników pracy na prywatnych urządzeniach. Ma to zwiększać produktywność i obniżać koszty. Wiąże się jednak z ryzykiem wycieku danych firmowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawcy zachęcają do pracy na prywatnych urządzeniach, choć boją się wycieku danych

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

3 paź 2014 12:49


Pracodawcy nie tylko nie zakazują korzystania z własnych urządzeń w pracy, ale nawet do tego zachęcają licząc na wzrost wydajności kadry, a także niższe koszty dla przedsiębiorstwa. Z drugiej strony stale rośnie ilość szkodliwego oprogramowania i ryzyko wydostania się firmowych danych, do których pracownicy uzyskują dostęp z własnych, prywatnych urządzeń, jest duża.

Czytaj też: PARP: Firmy wolą inwestować w sprzęt, niż w ludzi

– Obserwujemy swego rodzaju inwazję na system Android. Według szacunków, do 2015 roku większość aplikacji mobilnych nie będzie wyposażona nawet w podstawowe protokoły zabezpieczające, chroniące biznesowe zbiory danych. Co więcej, w ciągu pięciu lat przenośny sprzęt stanie się integralną częścią strategii większości przedsiębiorstw - ocenia Marek Markowski, szef firmy Marken Systemy Antywirusowe.

Czytaj też: Prywatne mobilne urządzenia wielkim zagrożeniem dla firmowych sieci

Zwiększona mobilność to większe ryzyko zagubienia lub kradzieży sprzętu, a w konsekwencji możliwość nieautoryzowanego dostępu do firmowych danych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.