Pracodawcy w szachu: Rynek należy do kandydatów i teraz oni dyktują warunki

Firmy muszą się przygotować na większy odpływ pracowników czy wzrost roszczeń z ich strony - a te nie będą już tylko dotyczyć wynagrodzeń. Jak mogą przetrwać na rynku kandydata? Oto sześć rad.

Autor: jm 22 sie 2014 5:23

REKLAMA

Patrz za horyzont

W dobie rynku kandydata podejmowanie przez pracodawcę działań rekrutacyjnych na zasadach „tu i teraz”, przy ograniczonej dostępności wykwalifikowanej kadry, może skończyć się dla firmy chociażby spadkiem konkurencyjności. By ograniczyć to ryzyko, pracodawcy powinni zacząć identyfikować potrzeby rekrutacyjne przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie.

– Warto by firmy wykorzystały nowoczesne narzędzia HR, które pozwolą im nie tylko na zidentyfikowanie mocnych stron swoich zespołów, ale także na poznanie, jakich kompetencji w nich brakuje. Dzięki zaangażowaniu doradcy w budowanie planów sukcesji, czy wdrożenie systemu ocen okresowych, przedsiębiorcy mogą zweryfikować swoje potrzeby kadrowe w dłuższej perspektywie. Firmy uzyskują w ten sposób duże oszczędności, bowiem mniej kosztowne jest opracowanie długofalowego planu rekrutacji i jego realizacja, niż podejmowanie działań ad hoc – zwraca uwagę Małgorzata Pukropek, lider projektów HR, Antal HR Consulting. (fot. shutterstock)


Puls HR Puls HR

Pracodawcy w szachu: Rynek należy do kandydatów i teraz oni dyktują warunki


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.