PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracodawcy nie zdali egzaminu z pandemii. Pracownicy wystawili im kiepską ocenę

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 31 sie 2020 20:00

Pracownicy krytycznie oceniają sposób, w jaki byli traktowani w ostatnich tygodniach w swoich firmach. - Fajnie by było, gdyby szef chociaż raz zapytał, co słychać i chciał usłyszeć szczerą odpowiedź - komentują w raporcie Activy "Przyszłość wellbeingu i benefitów pracowniczych - nowe porządki". Mówią wprost - przez działania szefostwa zaczęli zwalniać się pracownicy. Nawet ci doświadczeni.

Pracodawcy nie zdali egzaminu z pandemii. Pracownicy wystawili im kiepską ocenę
Fajnie by było, gdyby szef chociaż raz zapytał, co słychać i chciał usłyszeć szczerą odpowied. - komentują pracownicy (fot. StartupStockPhotos z Pixabay)
REKLAMA
 • Activy to mobilna aplikacja oferująca gry i wyzwania, w których pracownicy otrzymują punkty za wykonywane aktywności fizycznej, ich regularność oraz dojazdy rowerem do pracy.
 • Firma sprawdziła, jak zachowanie i działania podjęte przez pracodawców w czasie pandemii ocenili pracownicy. Okazuje się, że ci pierwsi mają co poprawiać.
 • 3,3 na 5 to ocena jaką wystawili swoim pracodawcom za działania w obszarze zdrowia i samopoczucia podczas pandemii.

Kryzys związany z wybuchem epidemii wystawił firmy na próbę, którą nie wszyscy przeszli. Pomimo deklaracji zarządzających i specjalistów HR w zakresie wspomagania wellbeingu, aż 47,9 proc. pracowników twierdzi, że podejście ich pracodawców w tej kwestii się nie zmieniło, a 19,3 proc. nie ma w tym obszarze zdania. Ocena postawy firmy jest też ściśle powiązana z poziomem własnego samopoczucia pracowników. Ci odczuwający pogorszenie swojego dobrostanu względem czasu sprzed pandemii, ocenili pracodawcę średnio na 2,5 w skali od 1 do 5, a osoby z dobrym samopoczuciem wystawili już ocenę 3,8.

- Postawa mojego pracodawcy (nierealne wymaganie, przeciążanie pracowników obowiązkami, obniżenie pensji z powodu COVID przy jednoczesnym zwiększeniu czasu pracy i obowiązków) doprowadziła do tego, że w przeciągu ostatnich 5 miesięcy z pracy odeszło 7 pracowników z 30. W tym tacy z wieloletnim stażem - komentował pracownik biorący udział w badaniu Activy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inni wskazywali na rozpad zespołu: - U nas wszyscy pozamykali się w domach, nikt nie chce wracać do biura ani integrować się poza nim. Ani pracodawca, ani managerowie, ani członkowie zespołu nie wychodzą z żadną propozycją integracji poza biurem, podczas pracy też nie, co jest bardzo smutne.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Pracodawcy nie zdali egzaminu z pandemii. Pracownicy wystawili im kiepską ocenę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Zeghar 2020-09-01 18:55:28

  A kiedy coś z drugiej strony? Takie, wiecie "Pracownicy nie zdali egzaminu z pandemii. Pracodawcy wystawili im kiepską ocenę". O osobach, którzy w czasie pracy zdalnej robili niewiele i okazało się, że do pory pracę to oni świetnie symulowali. Albo o tych co mieli za nic obostrzenia i podróżując złapali wirusa, po czym ukrywając zarażenie chodzili do pracy zakażając innych? Albo opylali na OLX czy Allegro środki otrzymywane od pracodawców do pracy? Albo coś o największej obecnie zmorze, czy chorobowym "covidowym"?

 • Kaziu 2020-09-01 13:50:17

  Bzdury piszecie, postawcie się na miejscu pracodawcy w okresie Lockdownu - zielonego pojęcia o tym nie macie co pracodawca przeżywał w tym czasie i z jakimi problemami się borykał. O jakiej integracji piszecie? Skoro były obostrzenia, zakaz spotkań, wyjścia z domu tylko w celu zrobienia zakupów i do pracy, zamknięte restauracje itp. - gdzie tutaj zrobić integrację? Artykuł ten napisany został prawdopodobnie na podstawie badania wśród Milenialsów i obrazuje roszczeniowość tego pokolenia. Zero tolerancji dla pracodawcy, czego by tylko nie zrobił, hejt i mowa nienawiści - te postawy reprezentowane są w większości przez współczesnych młodych pracowników.

  • stary 2020-09-01 19:23:55

   Młodzi po prostu nie dają się wyeksploatować cwaniakom, brawo młodość !!!!

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA