Pracodawcy łączą siły. Będą ściślej współpracować

• Związki regionalne Konfederacji Lewiatan łączą siły i chcą zachęcić przedsiębiorców do większej współpracy z organizacjami pracodawców oraz udziału w konsultacjach społecznych.
• Ruszył projekt „Konfederaci – konfederatom. Zwiększenie współpracy organizacji pracodawców z podmiotami niezasiadającymi w komitetach monitorujących”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracodawcy łączą siły. Będą ściślej współpracować

PODZIEL SIĘ


Autor: bad

18 lip 2016 18:05


Dolnośląscy Pracodawcy – regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan wspólnie z partnerami - Małopolskim Związkiem Pracodawców Lewiatan, Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Śląskim Związkiem Pracodawców Prywatnych oraz Świętokrzyskim Związkiem Pracodawców Prywatnych Lewiatan pozyskali z Ministerstwa Rozwoju dotację na zawiązanie sieci współpracy.

Właśnie rozpoczął się projekt, którego efektem będzie wzmocnienie współpracy między regionalnymi związkami pracodawców Konfederacji Lewiatana z podmiotami niezasiadającymi w komitetach monitorujących programów operacyjnych na lata 2014-2020. Dzięki cyklicznym spotkaniom nastąpi też wzmocnienie relacji pomiędzy ekspertami pełniącymi funkcje członków i zastępców w komitetach monitorujących.

Jak przebiegają konsultacje społeczne?

O tym, że warto uczestniczyć w konsultacjach dokumentów oraz kryteriów wyboru projektów przekonał się chyba każdy pracodawca, który ubiegał się o środki unijne. Konsultacje społeczne umożliwiają zebranie cennych uwag, lub opinii na temat zasad i warunków organizowanych konkursów RPO, adresowanych do przedsiębiorców. Niestety, z doświadczenia organizacji pracodawców wynika, że przedsiębiorcy bardzo sporadycznie uczestniczą w pracach nad dokumentami, które mają później duże znaczenie podczas wyboru unijnych projektów.

Czytaj więcej TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.