PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pracodawcy ciągną do biur

Firmy wracają do pracy stacjonarnej, choć ludziom nie tak łatwo jest już wrócić za biurko.

Pracodawcy ciągną do biur
Firmy wracają do pracy stacjonarnej (fot. Walter Herz)
REKLAMA
  • Zmiany, jakie możemy obserwować na rynku wskazują, że biznes wraca do pracy w tradycyjnych biurach.
  • Część pracodawców już wiosną zdecydowała się na powrót do standardowej formy pracy, przynajmniej w ograniczonym wymiarze. Wiele firm wdraża teraz ten proces. A te, które nie wyszły jeszcze z home office, mają już nakreślony plan przejścia do biur i zamierzają wprowadzić go w nadchodzących tygodniach i miesiącach.
  • O utrzymaniu pracy zdalnej myśli niewiele podmiotów. Dominują wśród nich firmy z sektora szeroko rozumianych nowych technologii.

Mateusz Strzelecki, head of tenant representation/partner w Walter Herz podkreśla, że na uwagę zasługuje sposób, w jaki wprowadzane są zmiany. Na ogół aplikowane są stopniowo, po konsultacjach z zespołami, które w większości mają wpływ na tempo i tryb ich wprowadzania.

– Pracodawcy wychodzą z założenia, że stopniowe ograniczanie pracy zdalnej to najlepszy kierunek działania dla firmy. Izolacja nie sprzyja integracji ludzi, nie stwarza przestrzeni do wypracowania kreatywnych rozwiązań i wymiany doświadczeń. Globalne trendy związane z upowszechnieniem się pracy zdalnej pozwoliły zweryfikować efektywność takiego systemu pracy i redefiniować współpracę zespołową. Wiadomo już, że nie jest to optymalny styl pracy, przede wszystkim dla firm, których rozwój opiera się na wymianie myśli w teamach projektowych. Utrudnia transfer wiedzy i budowanie relacji oraz kultury organizacyjnej, które są dla biznesu fundamentalne – mówi Magda Zagrodnik, head of HR & business partner w Walter Herz.  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Liczy się wyczucie pracodawcy

Magda Zagrodnik zauważa, że pracodawcy mają dziś przed sobą spore wyzwanie. Muszą pogodzić potrzeby biznesowe, dotyczące pracy w biurze z oczekiwaniami pracowników, którzy na ogół nie chcą wracać do modelu całkowicie stacjonarnego. Spora część nadal woli korzystać z elastycznych form pracy. Wprowadzanie systemu hybrydowego wymaga więc od firm dużego taktu.

Wprowadzanie hybrydowego systemu pracy wymaga od firm dużego taktu (Fot. Shutterstock)
Wprowadzanie hybrydowego systemu pracy wymaga od firm dużego taktu (Fot. Shutterstock)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Pracodawcy ciągną do biur

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Nigdy więcej biura 2022-07-05 08:21:43

    Chcesz, żebym pracował w biurze? W takim razie szukaj nowego pracownika ;)

  • baba 2022-07-04 21:59:51

    Ciągnąc to oni mogą coś innego... :) Pandemia wywróciła rynek pracy do góry nogami. Jest mnóstwo firm które już się zdecydowaly na stałą pracę zdalną dla każdego kto chce i one wygrają.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA