Praca zdalna zwiększa pomysłowość pracowników

Laptop czy smartfon zwykle nie wystarczają, by móc pracować poza biurem. Firmy powinny postawić na rozwiązania w chmurze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca zdalna zwiększa pomysłowość pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 paź 2015 9:16


Dzięki urządzeniom mobilnym i dostępowi do danych w chmurze możemy pracować nie tylko w biurze, lecz także np. będąc w podróży czy czekając na spotkanie z klientem. Jak się okazuje, taki model pracy zwiększa produktywność i pomysłowość pracowników.

Praca poza biurem jest chętnie widziana przez pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. - 26 proc. uczestników badania "Nowoczesne IT w MŚP 2015" uważa, że na najlepsze pomysły dotyczące spraw zawodowych wpadło, przebywając w domu. 55 proc. badanych twierdzi z kolei, że technologie mobilne wpływają na ich produktywność i pozwalają zaoszczędzić czas. Co dziesiąta osoba w trakcie podróży środkami komunikacji pracuje – mówi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Przemysław Szuder, dyrektor działu rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw z Microsoftu.

Czytaj też: Praca zdalna łączy w sobie dwa stanowiska - szefa i pracownika

Laptop czy smartfon zwykle nie wystarczają, by móc pracować poza biurem. Firmy powinny postawić na rozwiązania w chmurze. Dzięki temu pracownicy będą mieli swobodny dostęp do dokumentacji firmowej potrzebnej im do pracy.

Ta świadomość technologiczna w małych i średnich przedsiębiorstwach rośnie. Niestety bardzo powoli. - Jedynie 23 proc. badanych zaznacza, że ma odpowiednie narzędzia informatyczne, które pozwalają na pracę zdalną. 77 proc. po spędzeniu czasu u klienta musi zaś wrócić do biura, by domknąć dzień pracy – zaznacza rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.