×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca zdalna to korzyści dla pracownika, pracodawcy i... środowiska

  • Autor: MN
  • 3 paź 2017 6:00

81 proc. pracujących Polaków chciałoby samemu decydować o czasie swojej pracy – wynika
z badania „Praca zdalna – jestem na TAK!” opracowanego przez Instytut Kantar Public na zlecenie startupu Crossover. Młodzi ludzie coraz częściej chcą decydować o miejscu swojej pracy i wymiarze czasowym.

Praca zdalna to korzyści dla pracownika, pracodawcy i... środowiska
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Ponad połowa zatrudnionych Polaków chciałaby pracować zdalnie. Uważają tak głównie ludzie młodzi.

• Niektórzy są jednak bardziej kreatywni poza domem. Decydują się na pracę w przestrzeniach coworkingowych.

• Praca zdalna to oszczędności dla firmy w postaci m.in. ograniczenia przestrzeni biurowej, ale też ochrona środowiska, bo po drogach jeździ mniej aut. 

Młodzi ludzie dużo bardziej niż poprzednie pokolenia cenią sobie elastyczność godzin i miejsca pracy. To znak, że na własnej skórze doświadczyli efektów rynku pracownika, w którym to pracodawca zmienia się i uelastycznia, aby wyłowić najlepszych specjalistów. Zjawisko coraz większej popularności pracy zdalnej zbadał amerykański start-up Crossover, który skupia specjalistów z branży IT i oferuje im możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na Ziemi dla światowych firm z listy Fortune 1000.

Wolność decydowania

Jak wynika z badania „Praca zdalna – Jestem na TAK!” 81 procent pracujących Polaków chciałoby mieć wpływ na, to ile godzin dziennie pracuje. Marzenia o samodzielnym ustalaniu sobie czasu pracy są częstsze wśród osób, które chciałyby pracować zdalnie niż wśród tych, których praca zdalna nie przekonuje. Dodatkowo istotnie częściej możliwość decydowania o swoim czasie pracy chcieliby mieć mężczyźni (77 proc.) niż kobiety (70 proc.).

Źródło: Crossover - „Praca zdalna – Jestem na TAK!”
Źródło: Crossover - „Praca zdalna – Jestem na TAK!”

„Praca zdalna w naszym kraju wciąż jest nowym i mało znanym zjawiskiem. Dostrzegamy jednak, że Polacy, szczególnie młode pokolenie, mają dużą potrzebę poczucia wolności. Coraz więcej osób wybiera pracę zdalną, aby wyjechać na długie pracowakacje lub w podróż dookoła świata. – mówi Per Markus Törnberg, Country General Manager w firmie Crossover.

Praca zdalna – jestem na TAK

Praca zdalna zyskuje popularność - badanie Crossover pokazuje, że ponad połowa zatrudnionych Polaków chciałaby pracować zdalnie (57 proc.). Co czwarta pracująca osoba przyznaje, że mogłaby pracować zdalnie już docelowo, przez cały czas, a pozostałym wystarczyłoby chociaż kilka dni w tygodniu. Do zdalnej pracy zdecydowanie częściej przekonani są młodsi badani niż starsi.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca zdalna to korzyści dla pracownika, pracodawcy i... środowiska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • K.Olczak 2019-10-17 09:43:14

    Mi często praca zdalna pozwala wykonać więcej zadań w domu niż w biurze. W biurze co chwilę ktoś przyjdzie do pokoju, o coś się spyta, a w domu mam kontakt z pracownikami dzięki chatowi w systemie, w którym pracuję firmao.pl/register . Korzyści są dla wszystkich

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA