PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
 • Nowy Przemysł
 • Tech & Job
 • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Praca zdalna testem dla firmy. Testem na zaufanie

 • Agnieszka Widera-Ciochoń
  aw
 • 14 lis 2019 14:36

81 proc. pracodawców uważa, że rekrutacja pracowników zdalnych jest wyzwaniem, ale 66 proc. firm nie stosuje jakichkolwiek narzędzi do monitorowania i rozliczania pracy zdalnej. Z kolei 41 proc. firm uważa, że najefektywniejszym sposobem na weryfikację pracownika zdalnego jest spotkanie w siedzibie firmy – wynika z raportu “2019 Praca zdalna - przywilej czy nadchodzący standard?” przeprowadzonego przez ekspertów HR z Talent Place.

Praca zdalna testem dla firmy. Testem na zaufanie
Adobe Stock
REKLAMA
 • Praca zdalna zyskuje popularność, choć póki co jest domeną młodych.
 • Jak do pracy zdalnej podchodzą duże firmy? Sprawdzili to eksperci HR z Talent Place i przedstawili w raporcie “2019 Praca zdalna - przywilej czy nadchodzący standard?”.
 • Badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad 200 decydentów HR, z firm takich jak: ABB, Shell, Capgemini, Credit Suisse i Microsoft. Przedstawiamy najważniejsze wnioski z raportu.

Badanie „Praca zdalna – jestem na TAK!” opracowane przez Instytut Kantar Public na zlecenie startupu Crossover Crossover pokazuje, że ponad połowa zatrudnionych Polaków chciałaby pracować zdalnie (57 proc.). Co czwarta pracująca osoba przyznaje, że mogłaby pracować zdalnie już docelowo, przez cały czas, a pozostałym wystarczyłoby chociaż kilka dni w tygodniu. Do zdalnej pracy zdecydowanie częściej przekonani są młodsi badani niż starsi.

Młodzi ludzie dużo bardziej niż poprzednie pokolenia cenią sobie elastyczność godzin i miejsca pracy. To znak, że na własnej skórze doświadczyli efektów rynku pracownika, w którym to pracodawca zmienia się i uelastycznia, aby wyłowić najlepszych specjalistów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pracownik zdalny wyzwaniem dla firmy

Firmy dostrzegają te trendy i starają się im wyjść na przeciw, ale nie jest to z ich perspektywy takie łatwe. 81 proc. pracodawców ankietowanych w badaniu uważa, że rekrutacja pracowników zdalnych jest wyzwaniem, ale 66 proc. firm nie stosuje jakichkolwiek narzędzi do monitorowania i rozliczania pracy zdalnej. Z kolei 41 proc. firm uważa, że najefektywniejszym sposobem na weryfikację pracownika zdalnego jest spotkanie w siedzibie firmy.

Sprawdzono ponadto jakie kompetencje przeważają w podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu kogoś pracującego poza biurem czy siedzibą firmy. Umiejętność zarządzania czasem (76,5 proc.), samodzielność (68,5 proc.) oraz nastawienie na realizację wyniku (52,5 proc.) to najważniejsze kompetencje i predyspozycje pracowników zdalnych branych pod uwagę przez przedstawicieli badanych firm.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Praca zdalna testem dla firmy. Testem na zaufanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ovaria 2019-11-15 20:19:12

  Studium Pracowników Społecznych i Medycznych to bardzo dobra szkoła policealna, oczywiście zależy co się chce robić. Ja chciałam zostać technikiem dentystycznym więc tutaj poszła i nie narzekam. Nauczyciele mają ogromną wiedze, którą nam przekazują. Poziom jest wysoki i sporo jest od nas wymagane ale dzięki temu dobrze wyuczę się zawodu. Mamy mieć też praktyki w Hiszpanii, więc mega fajnie.

 • Marcin 2019-11-14 15:00:30

  Ciekawy artykuł i przytoczone badania. :) Moim zdaniem praca zdalna jest nie dla każdego. Nie każdy potrafi pracować z domu i odpowiednio się skupić, brakuje też nam czasem ludzi do rozmowy lub omówienia jakiegoś tematu, dlatego coraz lepiej rozwija się biznes coworkingu, z którego sam korzystam, aby mieć imitację biura ;) Wcześniej pracowałem na Bali i podróżowałem po Stanach pracując co bardzo miło wspominam, bo mogłem połączyć to co lubię, czyli podróże z pracą programisty. Ja swoją ostatnią pracę zdalną znalazłem przez portal justjoin.it, który mocno polecam jako użytkownik :) Robią naprawdę dobrą robotę jako portal pracy. Polecam też obserwować grupy na FB lub Linkedin gdzie możecie znaleźć coś dla siebie.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA