Praca zdalna: Mieszkanie to najlepsze miejsce do pracy?

87 proc. osób wybiera swoje mieszkanie, jako lokalizację sprzyjającą pracy zdalnej - wynika z badań przeprowadzonych przez WorldatWork.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca zdalna: Mieszkanie to najlepsze miejsce do pracy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyDesing.pl/AT

PropertyDesign.pl

11 sie 2017 9:46


• Mieszkanie to najczęstsza lokalizacja, którą wybieramy do pracy zdalnej.

• Chociaż taki styl pracy wielu kojarzy się z siedzeniem na kanapie w piżamie, z laptopem i filiżanką kawy, to coraz częściej pracownicy zdalni, w tym freelancerzy, decydują się na inwestycję w profesjonalnie zaaranżowane domowe biuro.

• Idealnym rozwiązaniem jest więc wygospodarowanie miejsca na biuro w osobnym pokoju.

Z badań przeprowadzonych przez WorldatWork wynika, że aż 87 proc. osób wybiera swoje mieszkanie, jako lokalizację sprzyjającą pracy zdalnej. W domu czujemy się szczęśliwsi, pracujemy lepiej i efektywniej.

Dowodzi tego również najnowszy raport Instytutu Gallupa, State of the American Workplace. Według niego osoby, które na co dzień pracują poza biurem, są bardziej zaangażowane w projekty i entuzjastyczniej podchodzą do swoich obowiązków, w porównaniu do osób, które pozostają w firmie. Wszystko wskazuje na to, że z tradycyjnej przestrzeni biurowej coraz chętniej wracamy na kanapę. No właśnie, na kanapę czy może do nowocześnie zaaranżowanego home office?

Wszędzie dobrze, ale w domowym biurze najlepiej

Mieszkanie to najczęstsza lokalizacja, którą wybieramy do pracy zdalnej. Nic w tym dziwnego. Najlepiej skupiamy się w miejscach, w których czujemy się swobodnie. Chociaż taki styl pracy wielu kojarzy się z siedzeniem na kanapie w piżamie, z laptopem i filiżanką kawy, to coraz częściej pracownicy zdalni, w tym freelancerzy, decydują się na inwestycję w profesjonalnie zaaranżowane domowe biuro. Dlaczego? To, w jaki sposób przygotujemy przestrzeń domową do pracy wpływa na nasze zdrowie, komfort i proces realizacji projektów.

Idealnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie miejsca na biuro w osobnym pokoju w mieszkaniu (fot.Mikomax/PropertyDesign.pl) Idealnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie miejsca na biuro w osobnym pokoju w mieszkaniu (fot.Mikomax/PropertyDesign.pl)

- Faktem jest, że coraz częściej mamy możliwość pracować poza biurem. To istotny krok na przód, na który decyduje się wiele organizacji, między innymi ze względu na dążenie do zaspokojenia potrzeb Millenialsów. Według raportu Millennial Careers do 2020 roku ta generacja będzie stanowić 35 proc. zatrudnionych na całym świecie. Pokolenie Y to ludzie zdecydowanie bardziej elastyczni, samodzielni i nastawieni na zmiany, którzy częściej niż starsze roczniki decydują się wykonywać swoją pracę w domu. W związku z tym również większą wagę przywiązują do tego, jak wygląda ich domowe biuro – mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. marketingu i handlu, członek zarządu Mikomax Smart Office.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ewo 2017-09-04 08:11:54

różńie to bywa. jak się umie pracować samemu to owszem. Co do media expert to słyszałem, ze biora od ręki.

krab 2017-08-27 14:23:46

Ide na rozmowę do Media expertu, zobaczymy. Długo pracowałem w domu i już mam dosyć.

kokos 2017-08-20 12:03:27

Kumpel trójkę na spoko wyrabia tam z tego co mówił