×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca zdalna ma sporo plusów. W przyszłości będzie normą?

  • Autor: GP
  • 30 mar 2017 12:58

Zgodnie z najnowszym badaniem organizacji Future Workplace, praca zdalna ma bardzo wiele zalet. Można się również spodziewać, że w przyszłości coraz więcej osób będzie pracować spoza biura.

Praca zdalna ma sporo plusów. W przyszłości będzie normą?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Przez długi czas panowało przekonanie, że pracownik zdalny ma mniejszy kontakt z zespołem. Nowe badanie organizacji Future Workplace, które przeprowadzono w 12 krajach przeczy takiemu obrazowi.

• Okazuje się, że osoby pracujące zdalnie są bardziej zadowolone z tego, jak mogą godzić życie zawodowe z prywatnym, a także bardziej lojalne wobec pracodawcy.

• Dla Jima Krugera, pracującego dla Polycomu, praca zdalna jest przykładem ewolucji form zatrudnienia do jakiej należy przyszłość.

Jak wynika z marcowego badania Banku Światowego, w Polsce tylko 6 proc. Polaków pracuje zdalnie. Zdecydowanie pod tym względem prześcigają nas Szwedzi i Duńczycy - wśród nich nawet 15 proc. aktywnych zawodowo osób pracuje z domu.

Hernan Winkler z Banku Światowego przestrzega jednak, że praca z domu naraża na wykluczenie społeczne i trudności z dostosowaniem się. - Choć internet kreuje ogromne możliwości, istnieje ryzyko pogłębienia problemu wykluczenia społecznego - zaznacza we wstępie do raportu prezes Banku.

Czytaj też: Globalne zaangażowanie pracowników słabnie

- Istnieje przekonanie a nawet stygmatyzacja, że pracownik zdalny jest odłączony od zespołu - mówi Jeanne Meister z Future Workplace. - Nasze badanie pokazało, że nie jest to prawdą. Osoby pracujące zdalnie są często bardziej społeczni, aktywni, często też wypracowują mocniejsze relacje społeczne niż tradycyjnie pracujący - wyjaśnia.

Badanie o którym wspomina Meister - "Twarz pracy zdalnej" (z ang. The Human Face of Remote Working)- zostało przeprowadzone na grupie ponad 25 tys. pracowników z 12 krajów, m.in. z USA, Kanady, Brazylii, Japonii, Wielkiej Brytanii, Indii, Singapuru, Niemiec, Australii i Chin.

Praca zdalna ma plusy

Z badania przeprowadzonego przez Future Workplace wynika, że praca zdalna wpływa lepiej na możliwość pogodzenia życia prywatnego z zawodowym (70 proc. ankietowanych na to wskazało). Zwiększa również lojalność pracowników wobec pracodawcy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca zdalna ma sporo plusów. W przyszłości będzie normą?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Edyta 2017-03-31 15:03:24

    No tak, ale w Polsce praca zdalna to domena głównie bardzo ambitnych i zaangażowanych freelancerów, którym i tak zazwyczaj nie opłaca się zakładać działalności gospodarczej - ZUS zjada małych przedsiębiorców, pozostają portale typu useme, o ile oczywiście ktoś może rozliczać swoją pracę jako dzieło, a prawo bywa płynne z tą definicją dzieła i nie wszystko przechodzi. Mam nadzieję, że dożyjemy czasów, w których to już wejdzie do normy, bo w przypadku aktywności IT czy innych "biurowych", de facto "siedzenie w biurze" wcale nie jest potrzebne. No i oszczędzamy godzinkę rano, a pracownik wyspany, to pracownik szczęśliwy :D

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA