PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Praca w szwalniach zagrożona? Nowy robot w godzinę może uszyć tyle samo ubrań co 17 pracowników

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sie 2017 22:03

Firma SoftWear Automation ogłosiła, że nowy robot przemysłowy jej produkcji w godzinę może uszyć tyle samo ubrań, co 17 pracowników. Zbudowany w 2015 LOWRY może wyprodukować ponad tysiąc koszulek w ciągu 8 godzin. To o czterysta sztuk więcej, niż człowiek.

Praca w szwalniach zagrożona? Nowy robot w godzinę może uszyć tyle samo ubrań co 17 pracowników
Adobe Stock
REKLAMA

SoftWear Automation wzbudziła zainteresowanie inwestorów i biznesu tekstylnego po tym, jak poinformowała o zbudowaniu robota LOWRY, którego najnowsza wersja w ciągu ośmiu godzin może wyprodukować około 1 164 sztuk odzieży. To o ponad 400 więcej, niż w tym samym czasie może wytworzyć 17 pracowników.

LOWRY w 2015 roku powstał jako robot przeznaczony do pracy przy tworzeniu prostych produktów tekstylnych, takich jak maty łazienkowe, ręczniki czy pościel. Według twórców, obecnie jego technologia jest już zaawansowana na tyle, że może posłużyć do wykonania całej koszulki bądź pary dżinsów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tianyuan Garments to pierwsza firma przemysłu odzieżowego, produkująca ubrania m.in. dla Adidasa i Armaniego, która zdecydowała się na współpracę z twórcą robotów LOWRY. Zainwestowała 20 mln dolarów w budowę fabryki w Little Rock w stanie Arkansas, której otwarcie zaplanowano na 2018 rok. Fabryka wyposażona będzie w 21 zautomatyzowanych linii produkcyjnych, które zbuduje SoftWear Automation. Planowo ma szyć 1,2 mln ubrań w ciągu roku.

Jak mówi Tang Xinhong, szef Tianyuan Garments, koszt ludzkiej pracy przy wykorzystaniu całkowicie zautomatyzowanej linii produkcyjnej spada do wysokości 0,33 dolara za jedną część garderoby. Automatyzacja według niego ma szansę uczynić Tianyuan Garments jedną z najbardziej opłacalnych fabryk odzieży na świecie.

Obecnie roboty szyjące produkowane przez SoftWear Automation dostępne są jedynie w Stanach Zjednoczonych. Jak mówi Pete Santora odpowiedzialny w firmie za handel, stara się ona o uzyskanie dofinansowania z budżetu USA, wciąż też potrzebuje czasu na skalowanie swojej działalności w szerszym wymiarze.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w szwalniach zagrożona? Nowy robot w godzinę może uszyć tyle samo ubrań co 17 pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA