Praca i kariera nie są najważniejsze dla młodych ludzi

- Coraz większą uwagę kandydaci zwracają na jakość otoczenia pracy, jakość zarządzania, atmosferę, relacje interpersonalne, możliwości rozwoju czy elastyczność czasu pracy - mówi Tomasz Klekowski, dyrektor na region Europy Centralnej i Wschodniej w Intelu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca i kariera nie są najważniejsze dla młodych ludzi

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

17 mar 2014 0:01


Jak zdobywa się laury najlepszego pracodawcy w Polsce czy Europie Centralnej?

Tomasz Klekowski, dyrektor na region Europy Centralnej i Wschodniej w Intelu: Oczywiście zdobycie takiego tytułu bardzo nas cieszy, wykorzystujemy go w obszarze komunikacji czy employer brandingu. Chcę jednak podkreślić, że naszym celem nigdy nie było budowanie organizacji z myślą, by zostać najlepszym pracodawcą. Jest to bardzo pozytywny, ale uboczny efekt tego, co robimy.

Naszym celem jest wytworzenie wartości dla akcjonariuszy w taki sposób, by pracownicy byli z tego zadowoleni, czuli spełnienie, satysfakcję z pracy w Intelu, mieli szansę długoterminowego rozwoju. Jesteśmy zorientowani na to, by efektywnie zarządzać zespołami, by pracownicy chcieli z nami pracować. Jeśli atmosfera w pracy jest dobra, pojawiają się warunki do odpowiednich rezultatów. Tego oczekują od nas zarówno akcjonariusze, jak i pracownicy.

Pracownicy, którzy wiedzą, jakim pracodawcą jest Intel, mają w związku z tym specjalne oczekiwania?

Po pierwsze rotacja w Intelu jest stosunkowo niewielka, po drugie musimy rozróżnić dwa obszary - pierwszy badawczo-rozwojowy w Gdańsku i ekspercki z zarządzania rynkami czy marketingu w Warszawie. W drugim zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, w związku z czym bariera wejścia do firmy jest stosunkowo duża. Zatrudniamy rzadko, najlepszych ludzi, dlatego selekcja jest bardzo istotna.

Inna sytuacja jest w działach badawczo-rozwojowych czy wsparcia - ponieważ gdański ośrodek bardzo szybko rośnie, w związku z czym musimy zatrudniać coraz więcej. Generuje to nasze oczekiwania względem kandydata oraz kandydata względem firmy. Mamy efekt procesu przygotowania kandydatów do pracy w Intelu.

Współpracę z uczelniami staramy się tak ułożyć, by byli świadomi naszych oczekiwań. Łatwiej odnaleźć się jest kandydatowi odpowiednio ukształtowanemu pod nasze potrzeby. Taki kandydat szybciej włącza się w organizację, szybciej osiąga satysfakcję z pracy. Współpraca ta przynosi wymierne korzyści, bowiem wymagania stawiane przez polskie uczelnie są inne niż wymagania międzynarodowych organizacji. Chodzi na przykład o pracę grupową z dużą liczba danych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.