Praca biurowa, ale poza biurem

Coraz częściej chcemy wykonywać pracę poza biurem, coraz częściej chcemy to robić korzystając z własnych urządzeń.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca biurowa, ale poza biurem

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

22 lis 2013 9:58


Według badań firmy Harris Interactive zmienia się podejście pracowników do obowiązków zawodowych. Jedna trzecia pracowników deklaruje, że na najlepsze pomysły wpada poza biurem.

Tylko 21 proc. uważa biuro za oazę kreatywności. Co więcej, te pomysły wpadają im do głowy podczas oglądania telewizji (44 proc.), w drodze do pracy i z biura (37 proc.), a nawet podczas randki (4 proc.). Co więcej, z badań firmy Harris Interactive wynika, że 39 proc. respondentów zadania służbowe poza godzinami pracy wykonuje dobrowolnie, a takie podejście pozwala im na bardziej elastyczne gospodarowanie swoim czasem i lepsze zarządzenie pracą.

- Wyniki badania Harris Interactive pokazują jak wkrótce będzie wyglądał nasz styl pracy, jeśli chcemy dotrzymać kroku najbardziej rozwiniętym gospodarkom. Łatwość wykonywania służbowych zadań poza biurem przekłada się nie tylko na korzyści dla pracodawcy - wbrew pozorom pracownikom też łatwiej jest wtedy elastycznie zarządzić swoim czasem i zadaniami oraz lepiej pogodzić życie prywatne z zawodowym - wyjaśnia Anna Białobłocka z Microsoftu.

Co więcej pracownicy deklarują większe przywiązanie do pracy właśnie dzięki możliwości korzystania z nowych technologii poza pracą. 93 proc. deklaruje większą produktywność i skuteczność, 89 proc. większe oddanie pracy, 83 proc. częściej współpracuje z innymi w zespole, a 79 proc. może się bardziej skupić na pracy. Potwierdza to starą już maksymę, że z niewolnika nie ma pracownika.

Tablety, smartfony i usługi w chmurze powodują, że pracownicy są gotowi nawet dłużej pracować na rzecz firmy, o ile tylko będą mieć więcej swobody i otrzymają możliwość pracy poza biurem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.