PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Praca 40 godzin w tygodniu to tylko teoria. Nadgodziny to norma

Osoby zatrudnione na pełen etat obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Tyle w teorii, bo praktyka bywa różna.

Praca 40 godzin w tygodniu to tylko teoria. Nadgodziny to norma
Ponad 80 proc. Polaków pracuje po godzinach (fot.shutterstock)
REKLAMA

• Ponad 80 proc. Polaków pracuje po godzinach.

• Ponad 60 proc. Polaków poświęca na pracę swój prywatny czas.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nieco ponad 40 proc. osób pracuje nawet podczas urlopu.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Payback ponad 80 proc. Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych. Blisko 20 proc. z tych osób deklaruje, że zdarza się to często, a w przypadku co dziesiątej osoby – regularnie. , ponad 60 proc. Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40 proc. nawet podczas urlopu.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Payback, ponad 60 proc. Polaków zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40 proc. nawet podczas urlopu.

Bardziej o higienę pracy dbają milleniallsi. Spośród Polaków w wieku 18-32 lat „tylko” 70 proc. zostaje w pracy po godzinach. Z badania Payback Opinion Poll wynika również, że częściej nadgodziny zdarzają się pracownikom firm prywatnych niż firm państwowych, takich jak np. administracja publiczna.

Czytaj też: Nadgodziny zmorą pracowników

Jednak czy musimy pracować po godzinach, czy sami tego chcemy? W przypadku ponad 30 proc. osób wiąże się to z chęcią większego zarobku: 18 proc. z nich chce więcej oszczędzać, a 13 proc. więcej wydawać. Polacy oszczędzają zarobione w ten sposób pieniądze przede wszystkim na tzw. „czarną godzinę” (35 proc.), bieżące wydatki (30 proc.), podróże (28 proc.) i samochód (24 proc.).

A na co chcemy wydawać więcej? Na czele listy znajdują się bieżące wydatki (39 proc.), realizacja swojego hobby (38 proc.) oraz podróże (32 proc.). Dłużej w pracy z powodu pieniędzy dużo częściej zostają millennialsi (54 proc.). 35 proc. z nich chce więcej oszczędzać, a prawie 20 proc. chce móc więcej wydawać. Co ciekawe, tylko 10 proc. osób zatrudnionych w firmach państwowych deklaruje, że pracuje w godzinach nadliczbowych z powodu chęci większego zarobku, podczas gdy taką deklarację składa 40 proc. pracowników zostających po godzinach w firmach prywatnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca 40 godzin w tygodniu to tylko teoria. Nadgodziny to norma

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA