PARTNERZY PORTALU

Poznaliśmy Pracodawców Godnych Zaufania. Oto nagrodzone firmy

  • Karolina Markowska
    km
  • 1 gru 2021 10:53

Rozstrzygnięto XI edycję konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. Organizatorzy, m.in. Krajowa Izba Gospodarcza i Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, nagrodzili firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania, przede wszystkim te związanie z pandemią SARS-COV 2.

Poznaliśmy Pracodawców Godnych Zaufania. Oto nagrodzone firmy
W XI edycji konkursu wyróżniono 5 firm, wręczono nagrodę specjalną oraz dwie nagrody dla dziennikarzy (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • W XI edycji konkursu wyróżniono 5 firm, wręczono nagrodę specjalną oraz dwie nagrody dla dziennikarzy.
  • Warto doceniać te firmy, które stawiły czoła aktualnej sytuacji i poszukiwały niestandardowych rozwiązań - wyjaśniał Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej.
  • Pracodawcy muszą nadążać za trendami wyłaniającymi się z oczekiwań zatrudnianych, o których szczególnie w niestabilnej sytuacji trzeba po prostu dbać - podkreśla Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

- Już drugi rok pracodawcy i pracownicy muszą mierzyć się z panującą pandemią koronawirusa, która ma ogromny wpływ na rynek pracowniczy. Wprowadzane obostrzenia determinowały funkcjonowanie gospodarki, a więc stawiały zatrudniających i zatrudnionych przed nowymi wyzwaniami. Warto doceniać te firmy, które stawiły czoła aktualnej sytuacji i poszukiwały niestandardowych rozwiązań. W dobie pandemii COVID-19 organizacje musiały w sposób jednoznaczny opowiedzieć się za wyznawanymi wartościami, które wpisują się w realizowaną przez nie misję oraz strategię, a także wykazać jak aktywnie chronić wartości pracownicze w trudnych czasach - wyjaśniał Andrzej Arendarski, prezydent Krajowej Izby Gospodarczej.

W XI edycji konkursu wyróżniono 5 firm, wręczono nagrodę specjalną oraz dwie nagrody dla dziennikarzy. 

W kategorii „programy stażowe” zwyciężyło Allegro za program stażowy Allegro e-Xperience skierowany do osób rozpoczynających karierę. 

W kategorii „wolontariat” nagrodzono Auchan Polska za wdrożony w 2018 roku program wolontariatu pracowniczego - Dni Otwartości. Celem projektu jest promowanie otwartości pracowników Auchan na rzecz społeczeństwa.

Stanisław Wojtera, prezes PPL (fot. PPL)
Stanisław Wojtera, prezes PPL (fot. PPL)

W kategorii „motywacja” wygrało Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”. Za prowadzenie wspólnego dialogu z pracownikami. PPL co kwartał organizuje sesje Q&A podczas których prezes odpowiada na pytania pracowników. W momencie kryzysu wprowadzono tzw. „Oszczędny Portfel” – skrzynkę na pomysły pracowników w tym zakresie. Najnowszym projektem PPL jest Akademia Liderów. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poznaliśmy Pracodawców Godnych Zaufania. Oto nagrodzone firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA