×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poznaj pięć filarów efektywnej pracy zdalnej

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 15 lip 2020 9:06

Psychiczny komfort, uporządkowanie przestrzeni cyfrowej oraz analogowej, odpowiednie narzędzia komunikacji, bezpieczeństwo cyfrowe oraz nowoczesne technologie. Na te pięć elementów zwracają uwagę eksperci Canon Polska mówiąc o efektywnej pracy zdalnej.

Poznaj pięć filarów efektywnej pracy zdalnej
Jak wynika z badań firmy analityczno-badawczej Gartner, nawet co trzeci pracownik może już nie wrócić do biura po lockdownie. (Fot. shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak wynika z badań firmy analityczno-badawczej Gartner, nawet co trzeci pracownik może już nie wrócić do biura po lockdownie. To dane globalne. Jednak i w Polsce - mimo minusów tej formy funkcjonowania w życiu zawodowym - coraz więcej firm przyznaje, że praca zdalna po prostu się sprawdziła i w okresie długoterminowym nabierze jeszcze większego znaczenia. Jak zatem w dłuższej perspektywie rozwijać firmę, wykorzystując technologie pracy na odległość?

Praca zdalna XXI wieku 

W nowej rzeczywistości niejednokrotnie zmuszeni możemy zostać do mierzenia się z tym, jak umiejętne rozstawić aparaty lub kamery, wykorzystać mobilnego greenboxa, nowoczesne oprogramowanie streamingowe czy rozstawić oświetlenie i nagłośnienie.

- Odpowiednia prezentacja produktu, podobnie jak bezpośredni kontakt z klientem, to podstawa każdego biznesu - mówi Piotr Wieczorek, business development manager B2C Canon Polska. – Podczas lockdownu nasz zespół B2C stanął przed wyzwaniem: jak zachować bezpieczeństwo, nie rezygnując z dotychczasowych standardów kontaktu z kontrahentami? Tak powstało prawdziwe domowe studio do internetowych transmisji i online spotkań z klientami wspomina.

W testowym spotkaniu online, zorganizowanym wspólnymi siłami producenta oraz jednej z uczelni, uczestniczyło ponad 400 studentów. Streaming video na żywo wygenerował prawie 6 razy większe zainteresowanie niż dotychczasowe wykłady prowadzone w klasyczny sposób - na żywo.

- Wszystko to wskazuje, że internetowe formy komunikacji, w tym także praca zdalna, będą nabierały coraz większego znaczenia. Nie sprawdziły się obawy przedsiębiorców, że pracownicy będą mniej wydajni podczas pracy z domu - komentuje Piotr Wieczorek.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poznaj pięć filarów efektywnej pracy zdalnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA