Pozabierali pracownikom biurka. I wszyscy są szczęśliwi

Mogą pracować, kiedy chcą i w jakimkolwiek miejscu mają na to ochotę. Szef nie stoi nad nimi z batem i nie każe wysiadywać ośmiu godzin przy biurkach. Zamiast tego… postanowił pozabierać je pracownikom. Tak wygląda praca w Lego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pozabierali pracownikom biurka. I wszyscy są szczęśliwi

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

1 gru 2014 11:00


Chodzi o nową, londyńską siedzibę producenta zabawek. Pracownicy (na razie jest ich 120, ale docelowo ma pracować 200 osób) nie mają w niej przypisanych biurek. Mogą pracować w dowolnie wybranym miejscu. Gdzie tylko mają na to ochotę. Na sofach, na pufach, na ziemi, na schodach itd. Zasada jest jedna - róbta, co chceta.

Czytaj też: Kreatywne miejsce w biurach? Marzy o tym aż 85 proc. pracowników

- Wprowadziliśmy w tej siedzibie całkowicie nowy sposób pracy, który zachęca do podejmowania wspólnych wysiłków i zapewnia okazję do spotkań, dzięki którym mogą powstawać nowe pomysły i możliwości - wyjaśnia Bali Padda, COO i executive vice president grupy Lego. - Brak stałego miejsca pracy przynosi bardzo odczuwalne konsekwencje, a największy wpływ na działalność naszych pracowników miało jednak odejście od tradycyjnej koncepcji fizycznego „oddziału”.

I zapowiada, że podobne rozwiązania będą wprowadzane także w innych biurach.

A o tym, że w Lego pracują ludzie, którzy kochają zabawę, świadczy również wygląd duńskiej siedziby producenta. To prawdziwy raj dla dużych dzieci. Biura w Billund przypominają bowiem plac zabaw. Różnobarwne ściany, zabawki w każdym miejscu, a do tego zjeżdżalnia.

Smak dzieciństwa można poczuć także w Polsce. Gliwicka firma dla programistów - Future Processing wyszła z założenia, że podstawą efektywności pracownika jest relaks i zabawa.

Toteż siedziba FP przypomina bardziej ośrodek wypoczynkowy, aniżeli miejsce pracy. Do dyspozycji pracowników są bowiem m.in. piłkarzyki, stoły bilardowe oraz rzecz jasna - zjeżdżalnia.

Czytaj też: Google najlepszym pracodawcą świata. Kto rządzi w Polsce?

Kto zaś potrzebuje czasu na wyciszenie się - może skorzystać z jacuzzi, saun i masażów. Jest też miejsce na porządny wycisk, czyli siłownia wraz z organizowanymi dla pracowników zajęciami fitness.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.