×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Powstanie Centrum Edukacji Lotniczej - Gliwicki magistrat współpracuje z Aeroklubem

  • Autor: pap/mg
  • 3 lis 2019 11:30

Rozbudzanie pasji latania, przypominanie historii lotnictwa i opowiadanie o przyszłości tej branży – takie zadania ma pełnić Centrum Edukacji Lotniczej, powstające na terenie Aeroklubu Gliwickiego. Ma ono zostać otwarte w trzecim kwartale przyszłego roku.

Powstanie Centrum Edukacji Lotniczej - Gliwicki magistrat współpracuje z Aeroklubem
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Centrum Edukacji Lotniczej powinno zostać otwarte w trzecim kwartale przyszłego roku. Jednym z jego zadań będzie organizacja warsztatów dla młodzieży.
  • Magistrat poinformował, że trwają prace związane z budową Centrum na terenie lotniska. Lotnisko w Gliwicach jest terenem Aeroklubu Gliwickiego oraz GAPR. Miejska spółka jest również głównym udziałowcem Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego - ośrodek, zajmuje się wytwarzaniem i badaniem kompozytowych elementów konstrukcyjnych.
  • Lotnisko w Gliwicach ma ponad 100 lat - zaczęło działać w 1916 r.

Jak podał gliwicki magistrat, trwają prace związane z budową Centrum - remont dużego i małego hangaru na terenie lotniska. Docelowo znajdzie się tam muzeum lotnictwa wraz ze specjalną wystawą modelarską. Wszystko będzie przystosowane do tego, by, nie ruszając się z ziemi, przeżyć emocjonujący lot w przestworzach - przekonują urzędnicy.

- Zamontowane zostaną dwie kopułki do pokazów 4D oraz symulator lotów. Przewidujemy, że będą tutaj przyjeżdżały zarówno wycieczki, jak i osoby chcące poczuć emocje latania i wirtualnego udziału w głośnych lotniczych wydarzeniach m.in. podniebnych bitwach. Przebywając w kopułce 4D, przeżywa się to zupełnie inaczej - powiedział Edmund Bester z Górnośląskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości (GAPR) w Gliwicach.

W dużym hangarze ma być prezentowany stary sprzęt latający, GAPR nie wyklucza organizowania pokazów ich możliwości na płycie lotniska.

- Aeroklub Gliwicki posiada dużo egzemplarzy maszyn starszego typu - szybowców i samolotów. Udostępniając je publiczności, chcemy zachęcić ludzi do pięknego sportu, jakim jest latanie - dodał Bester.

Centrum Edukacji Lotniczej powinno zostać otwarte w trzecim kwartale przyszłego roku. Jednym z jego zadań będzie organizacja warsztatów dla młodzieży. Dzięki współpracy GAPR, Aeroklubu Gliwickiego oraz Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych i Ośrodka Pomocy Społecznej, w ramach Centrum Edukacji Lotniczej powstanie pracownia modelarska, wyposażona w najwyższej klasy urządzenia. Dodatkowo, w przyszłym roku tuż przy lotnisku ma się rozpocząć budowa toru modelarskiego przeznaczonego dla modeli na uwięzi, o parametrach umożliwiających rozgrywanie mistrzostw Polski i zawodów zaliczanych do pucharu świata.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powstanie Centrum Edukacji Lotniczej - Gliwicki magistrat współpracuje z Aeroklubem
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA