PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Powstało centrum logistyczne dla spółki BSH. "To największa w Polsce prywatna inwestycja kolejowa"

  • Autor: PAP/JS
  • 5 kwi 2018 15:43

Wielkopowierzchniowe centrum logistyczne z własną bocznicą kolejową wybudowane dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego przez firmę Panattoni zostało otwarte w Łodzi. Obiekt jest częścią największego w kraju kompleksu dystrybucyjnego Central European Logistic Hub.

Powstało centrum logistyczne dla spółki BSH. "To największa w Polsce prywatna inwestycja kolejowa"
W skład Centrum Logistyczne BSH wchodzi magazyn po powierzchni 77 tys. mkw. oraz przestrzeń socjalno-biurowa o pow. 1,7 tys. mkw (fot. Sebastian Glapiński / UMŁ)
REKLAMA
  • Centrum logistyczne BSH jest pierwszym z trzech obiektów, które złożą się na realizowany w Łodzi przez Panattoni Europe Central European Logistic Hub, który już niebawem ma stać się największym w kraju centrum dystrybucyjnym.
  • Nowe centrum logistyczne, które już rozpoczęło funkcjonowanie, ma być sercem dystrybucyjnym BSH w Polsce; z niego obsługiwane będą dostawy na rynek krajowy i zagraniczny.
  • Transport kolejowy ma być wykorzystywany przede wszystkim do eksportu wyrobów gotowych różnych marek BSH.

"Nowe centrum, z blisko 80 m kw. powierzchni, jako serce logistyki BSH w Polsce, znajduje się na trzecim miejscu wśród tego typu inwestycji w kraju. Jeśli dodamy do tego sześć fabryk BSH w Polsce, centra usług wspólnych zatrudniające ponad 600 osób, to mamy przedsiębiorstwo, które jest obecne w Polsce od 25 lat i wciąż dynamicznie się rozwija" - podkreślił prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Konrad Pokutycki w trakcie uroczystości otwarcia Centrum.

Jak przypomniał, pierwsza fabryka BSH w Łodzi powstała 24 lata temu. Dodał też, że dzięki dużemu wsparciu lokalnych władz oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obecnie w tym mieście działają trzy zakłady koncernu - w tym jedyna w całej grupie BSH fabryka produkująca suszarki do ubrań, a także centra usług wspólnych oraz Centrum Badań i Rozwoju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowe centrum logistyczne, które już rozpoczęło funkcjonowanie, ma być sercem dystrybucyjnym BSH w Polsce; z niego obsługiwane będą dostawy na rynek krajowy i zagraniczny. Obiekt ma powierzchnię niespełna 80 m kw., z czego magazyn zajmuje 77 tys. m kw., a 1,7 m kw. to część biurowo-socjalna, której elewacja nawiązuje do ceglanej postindustrialnej zabudowy Łodzi.

Inwestycja posiada dwie bocznice kolejowe z trzema torami postojowymi - jeden z nich znajduje się wewnątrz obiektu. Na jego potrzeby wykonawca inwestycji Panattoni Europe wybudował stację kolejową, której peron zajmuje całą długość budynku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powstało centrum logistyczne dla spółki BSH. "To największa w Polsce prywatna inwestycja kolejowa"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA