PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Potrzebna pomoc rządu dla branży eventowej

  • Autor: PAP/TE
  • 21 paź 2020 22:23

Postojowe dla firm, roczne memorandum na rozpoczęcie spłat subwencji PFR, uruchomienie Funduszu Zwrotów, odroczenie kredytów i leasingów o kolejne 6 miesięcy, oraz bon na spotkania i wydarzenia - takie postulaty wedle Pracodawców RP mają pomóc branży eventowej.

Potrzebna pomoc rządu dla branży eventowej
fot. PTWP
REKLAMA

Wprowadzając nowelizację z 16 października 2020 r. dokonano zmian rozporządzenia Rady Ministrów z 9 października br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które wprowadziły do odwołania na obszarze czerwonym zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy czy konferencje, także online.

"Zakaz organizowania wirtualnych konferencji, targów i wydarzeń w strefie czerwonej był zapewne pomyłką autorów przepisów" - napisali Pracodawcy w komunikacie w środę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jednak w wyniku błędu rządzących branża przemysłu i spotkań poniosła straty. A wszystko przez konieczność anulowania imprez online" - dodali.

Według organizacji obostrzenia zawierają liczne błędy, a przedstawiciele rządu powinni jak najszybciej spotkać się z branżą, aby omówić konieczne działania chroniące ją przed kompletną zapaścią.

W piśmie skierowanym do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii działająca przy Pracodawcach RP Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń podkreśla, że "branża - mająca obrót w wysokości od 35 do 65 mld złotych - została znów całkowicie zatrzymana, przy czym od marcowego lockdownu nie udało się jej jeszcze przywrócić pełnej działalności operacyjnej".

Autorzy listu napisali, że branża przemysłu spotkań i wydarzeń nie została objęta ani bonem turystycznym, ani Turystycznym Funduszem Zwrotu.

"Tylko część firm z branży otrzymało pomoc z mikrotraczy dla turystyki" - czytamy. "Mikrotarcza dla turystyki nie uwzględniała wielu PKD przemysłu spotkań i wydarzeń" - dodano.

"Nie dziwi więc, że Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń zwróciła się do rządu o pilną pomoc dla reprezentowanej przez to gremium gałęzi gospodarki" - stwierdzono.

Wśród kilkunastu postulatów są m.in. dopłaty do wynagrodzeń i postojowe dla firm, 12-miesięczne memorandum na rozpoczęcie spłat subwencji PFR, uruchomienie Funduszu Zwrotów za wydarzenia i spotkania B2B, odroczenie kredytów i leasingów o kolejne 6 miesięcy, a także wprowadzenie bonu na spotkania/wydarzenia.

Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń składa się z przedstawicieli 18 organizacji reprezentujących ponad 500 polskich przedsiębiorców, realizujących zarówno mniejsze projekty (np. szkolenia, spotkanie firmowe), jak i też kreujące takie przedsięwzięcia, jak m.in.: Europejski Kongres Gospodarczy, IMPACT, targi MSPO, czy festiwal Open'er.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Potrzebna pomoc rządu dla branży eventowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jadwiga 2020-10-22 15:35:01

    Z tymi konferencjami ONLINE to nie była żadna pomyłka , oni po prostu nie wiedzieli co to jest. Organizacjom przedsiębiorców nie wypada tego powiedzieć , ale zwykły obywatel może. Dla nich to nie jest problem bo ich elektorat też nie wie a innymi nie muszą się przejmować , mają większość to przegłosowują wszystko. Nawet gdyby opozycja zgłosiła poprawkę to by ją odrzucili bo mają większość i nikt ich nie będzie poprawiał. Zwrócenie uwagi na głupotę to przecież donoszenie na swoich. I w takim piekiełku przyszło mi żyć , pomyśleć ,że miałam kiedyś wybór , a dzisiaj już za późno by się wyprowadzać.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA