×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poszli na staż do Lidla, zarobili, a ponad połowa dostała ofertę pracy

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 13 paź 2021 13:13

51 proc. stażystów, którzy wzięli udział w zakończonym niedawno programie stażowym The Lidl Way to Career, otrzymało od Lidla Polska ofertę pracy.

Poszli na staż do Lidla, zarobili, a ponad połowa dostała ofertę pracy
Obecnie w 29 krajach funkcjonuje około 11 550 sklepów Lidl, a w Polsce około 760. W naszym kraju firma zatrudnia ok. 23 tys. osób (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ramach programu od początku lipca do końca września grupa studentów i absolwentów zdobywała pierwsze doświadczenia zawodowe. Każdy z 47 zakwalifikowanych do programu stażystów zdobywał zdolności w takich sektorach handlu jak sprzedaż, marketing czy logistyka. Firma zdecydowała się zaoferować pracę 51 proc. z nich. Zaś w ciągu ostatnich trzech lat trwania programu z firmą na dłużej związało się 55 proc. uczestników.

- Jesteśmy dumni, że oferowane przez nas możliwości stażu dla młodych spotykają się nie tylko z dużym zainteresowaniem, ale również pozwalają na kontynuację pracy w naszej firmie. The Lidl Way to Career to dla stażystów przede wszystkim świetna okazja do rozwinięcia swoich umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów oraz doświadczenia jak funkcjonuje duża, międzynarodowa firma. W tym roku aż 51 proc. z kandydatów zostaje z nami na dłużej. Jestem przekonana, że będzie to dla nich duża szansa rozwoju, a także perspektywa pracy na lata - podkreśla Marta Florczak odpowiadająca za dział kadr w Lidlu.

Warto przypomnieć, że staż był płatny - uczestnicy otrzymywali wynagrodzenie w wysokości 3500 zł brutto.

Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sklepy pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 29 krajach funkcjonuje około 11 550 sklepów Lidla, a w Polsce około 760. W naszym kraju firma zatrudnia ok. 23 tys. osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poszli na staż do Lidla, zarobili, a ponad połowa dostała ofertę pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA