Współpracę w zakresie aktywizacji zawodowej osadzonych zakłada porozumienie podpisane przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy z Zakładem Karnym nr 2 we Wrocławiu. Wspólne działania obejmą m.in. poradnictwo zawodowe i szkolenia.
Jak wyjaśnił dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Marcin Szewczak, celem podpisanego porozumienia jest wsparcie inicjatyw prowadzących do wzrostu zatrudnienia osób odbywających karę pozbawienia wolności oraz osób opuszczających zakład karny.
- W ramach naszych działań będziemy prowadzili poradnictwo zawodowe w Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz zorganizujemy tematyczne spotkania, a także przeprowadzimy programy aktywizacyjne na terenie zakładu karnego - wyjaśnił. Wskazał, że działania te mają przygotować osadzonych do podjęcia pracy po opuszczeniu placówki.
Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Paweł Wybierała zwrócił uwagę, że taka obustronna współpraca w czasach pandemii jest niezwykle istotna z uwagi na dynamiczne zmiany na rynku pracy. - Dzięki podjętej współpracy, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy może odpowiadać na zgłaszane przez zakład karny zapotrzebowanie na usługi rynku pracy, w tym - niezwykle istotne - poradnictwo zawodowe. Jestem przekonany, że realizacja tego przedsięwzięcia przyniesie wymierne korzyści dla osadzonych - ocenił.
Czytaj też: Matyja: zatrudnianie lekarzy z zagranicy bez weryfikacji zawodowych, jest zagrożeniem dla pacjentów
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy pod koniec roku podpisał także porozumienia z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Zakładają one rozpowszechnianie informacji o wakatach i zapotrzebowaniu na pracowników straży pożarnej oraz policji w szkołach, na uczelniach i w powiatowych urzędach pracy.



Słowa kluczowe
- Wrocław
- Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy
- Marcin Szewczak
- Zakład Karny nr 2 we Wrocławiu
- Paweł Wybierała
KOMENTARZE (0)