PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Porozumienie proponuje dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP/RAF
  • 28 maj 2022 14:19

Jeżeli odsuniemy PiS od władzy po najbliższych wyborach parlamentarnych, to stare zasady dotyczące płacenia składki zdrowotnej przez przedsiębiorców, zostaną przywrócone - zadeklarował przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin.

Porozumienie proponuje dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców
Przewodniczący Porozumienia Jarosław Gowin ( Fot. PAP/Art Service 2)
REKLAMA
  • Kolejnym z omówionych postulatów jest dobrowolny ZUS dla mikro- i małych przedsiębiorców.
  • - Zapowiedzi ministerstwa finansów wskazują na to, że w przyszłym roku ZUS dla mikro- i małych przedsiębiorców wzrośnie o około 200 złotych, co może oznaczać bankructwo wielu małych firm - ocenił Gowin.
  • - Proponujemy, aby ZUS był płacony przez przedsiębiorców dobrowolnie, niech oni sami decydują o tym, na co przeznaczać swoje pieniądze - doprecyzował.

Lider partii, podczas sobotniej konferencji prasowej w Krakowie, omówił główne postulaty Porozumienia, wśród których znalazły się zagadnienia związane z gospodarką, transformacją energetyczną i edukacją.

- Jeżeli chodzi o gospodarkę, wszyscy w Polsce żyjemy jednym tematem, którym jest drożyzna. Aby ograniczyć jej skalę, Porozumienie uważa za niezbędne obniżenie podatku VAT - przypomniał Jarosław Gowin. Ocenił przy tym, że"15-procentowy VAT powinien doprowadzić do obniżenia wielu produktów, w tym także tych najważniejszych".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaznaczył też, że VAT na usługi, towary dziecięce i energię dziś jest niższy i wynosi 8 proc. Porozumienie chce jednak obniżenia go do poziomu 5 proc., a także postuluje o "wydłużenie zerowego VAT-u na żywność do końca inflacji".

Czytaj też: Szczyt inflacji przed nami. Może nawet 15,5 proc.

Kolejnym z omówionych postulatów jest dobrowolny ZUS dla mikro- i małych przedsiębiorców. - Zapowiedzi ministerstwa finansów wskazują na to, że w przyszłym roku ZUS dla mikro- i małych przedsiębiorców wzrośnie o około 200 złotych, co może oznaczać bankructwo wielu małych firm - ocenił Gowin. - Proponujemy, aby ZUS był płacony przez przedsiębiorców dobrowolnie, niech oni sami decydują o tym, na co przeznaczać swoje pieniądze - doprecyzował.

Ponadto ocenił, że "wszyscy przedsiębiorcy w Polsce mają uzasadnione zastrzeżenia do Polskiego Ładu; jego rozwiązania podatkowe są skrajnie niejasne". Zdaniem polityka rozwiązania te "doprowadziły też do tego, że mniejsze wynagrodzenie otrzymują też przedstawiciele zawodów, którzy bynajmniej nie należą do krezusów, na przykład pielęgniarki czy nauczyciele".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Porozumienie proponuje dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kiki 2022-05-29 15:30:27

    Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Pana Gowina już przerabialiśmy tak samo Tuska i Kaczyńskiego. Czas na nowe

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA