PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad połowa z nas chce zmienić zawód na właśnie taki

  • km
  • 5 lip 2022 11:34

Ponad połowa respondentów jest otwarta na zmianę branży, w której pracują, na IT – to główny wniosek Badania Potencjału Przebranżowienia się do IT, które przeprowadził EnterTheCode.pl. Z najnowszego raportu wynika, że blisko 10 proc. osób chce przebranżowić się w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a około 40 proc. planuje zmianę ścieżki kariery na IT, ale nie jest w stanie powiedzieć kiedy.

Ponad połowa z nas chce zmienić zawód na właśnie taki
Ci, którzy planują przebranżowienie się do IT, najczęściej myślą o specjalizacji testera oprogramowania (fot. Sigmund/Unsplash)
REKLAMA
  • Do zmiany branży motywują zarobki, możliwość pracy zdalnej oraz elastyczny czas pracy.
  • Ci, którzy planują przebranżowienie się do IT, najczęściej myślą o specjalizacji testera oprogramowania, analityka danych oraz project managera (26 proc.).
  • Ponad połowa badanych deklaruje, że planuje skorzystać z bezpłatnych kursów i tutoriali, książek i e-booków oraz płatnych szkoleń i warsztatów online.

Najczęstszym czynnikiem motywującym do zmiany branży na IT okazały się wysokie zarobki (83 proc.). Na drugim oraz trzecim miejscu natomiast znalazły się możliwość pracy zdalnej (54 proc.) oraz elastyczny czas pracy (48 proc.).

– Nasi odbiorcy chcą pracować w IT, co tylko potwierdzają dane z naszych badań. Inflacja i drożyzna dają się we znaki, a jednocześnie od lat czytamy i widzimy, że zarobki w tym sektorze są w górnych granicach – komentuje Ewa Klimowicz z EnterTheCode.pl.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pozostałe wskazywane czynniki to nowe wyzwania (41 proc.), bardziej interesująca forma pracy (20 proc.), możliwość uczestniczenia w szkoleniach branżowych (17 proc.), otwarta i jasna droga kariery (16 proc.), prywatna opieka zdrowotna (12 proc.), firmowy sprzęt (11 proc.), wyjazdy integracyjne (9 proc.). Dla kolejnych 9 proc. ankietowanych IT to ich hobby i pasja. 

Przeczytaj: Przebranżowienie staje się normą. Myślą o nim nie tylko poszkodowani przez pandemię

Tester, analityk i programista to najpopularniejsze specjalizacje w IT

– Co ciekawe, największym zainteresowaniem wśród zawodów w branży IT cieszy się tester, następnie analityk danych oraz project manager. Większość osób ma świadomość, że na dobre zarobki w sektorze IT może liczyć nie tylko programista – dodaje Ewa Klimowicz. 

Ci, którzy planują przebranżowienie się do IT, najczęściej myślą o specjalizacji testera oprogramowania (43 proc.), analityka danych (31 proc.) oraz project managera (26 proc.). Na czwartym miejscu (20 proc.) znalazło się stanowisko programisty Javy, a dalej: programista JavaScript (18 proc.), specjalista w sektorze GameDev (18 proc.), specjalista ds. Blockchain (14 proc.) oraz UI/UX Designie (11 proc.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad połowa z nas chce zmienić zawód na właśnie taki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA