Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod
tym linkiem.
Ponad połowa dyrektorów działów w polskim Sodexo to kobiety. Ta dobra praktyka jest odzwierciedleniem dbałości o równowagę w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn w firmie Sodexo na poziomie globalnym.
38 proc. członków zarządów w strukturach globalnych Sodexo to panie. Piastują one również aż 43 proc. stanowisk menedżerskich wyższego i średniego szczebla w grupie. Ponadto blisko 45 proc. kobiet to również menedżerowie jednostek Sodexo, w których firma świadczy swoje usługi o różnym profilu (m.in. prowadzenie restauracji czy obsługę techniczną nieruchomości).
- Jesteśmy dumni, że w naszej firmie dbamy o równowagę płci na wszystkich stanowiskach. Kobiety z powodzeniem kierują działaniami kluczowymi dla całej naszej organizacji, co niesie za sobą pozytywny wkład w rozwój nie tylko firmy,ale i całego rynku, bez względu na branżę - mówi Monika Bentkowska, dyrektor działu HR w Sodexo Polska.
Szklany sufit
Mimo tak pozytywnych wyników Sodexo w Polsce i na świecie i niekwestionowanych walorów biznesowych płynących z równowagi w zatrudnieniu, firma z niepokojem obserwuje wciąż obecny na rynku problem tzw. „szklanego sufitu" w środowisku biznesowym. Dlatego Sodexo na co dzień wspiera liczne inicjatywy uświadamiające społeczeństwu znaczenie równowagi płci i jej rolę w globalnym rozwoju gospodarczym. Każdy z pracowników Sodexo jest świadom zaangażowania firmy w działania na rzecz równowagi w zatrudnieniu i współpracy.
- Elastyczność, empatia i nastawienie na dialog są niezmiernie istotne w każdym przedsiębiorstwie, w którym najważniejszym zasobem są ludzie - mówi Agnieszka Huszczyńska, menedżer Kontraktu Sodexo na Stadionie Narodowym w Warszawie.
- Na co dzień nie do przecenienia jest to, że wszystkie wiemy, iż nasz rozwój w strukturach firmy zależy tylko od naszego osobistego zaangażowania i predyspozycji. Mnie, jako liderowi tak dużego przedsięwzięcia, jak obsługa cateringowa Stadionu Narodowego, daje to przewagę nad tymi konkurentami, którzy nie w pełni doceniają kobiecą część swoich zespołów. Mam bowiem możliwość w pełni korzystać z potencjału wszystkich współpracowników bez wyjątku. Kobiety zaś wyjątkowo często potrafią pozytywnie zaskoczyć poziomem swojego zaangażowania. - dodaje Huszczyńska.
Równowaga płci w liczbach
Przeprowadzone w marcu ubiegłego roku badanie Eurobarometru pokazało, iż ponad 90 proc. Europejczyków optuje za tym, że równość kobiet i mężczyzn ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa, a wszystkie programy pomocy w tym zakresie powinny szczególnie uwzględniać prawa kobiet. Praktyka wciąż jednak odbiega od wyników badań.
Ponadto w sierpniu 2012 roku firma podpisała Kartę Różnorodności - pisemne, dobrowolne zobowiązanie firm promujących politykę równego traktowania i zarządzania różnorodnością, a także aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy.
- Z mojego punktu widzenia kobiety doskonale równoważą w firmie czasem zbyt męski styl pracy i współpracy, przełamując w korzystny sposób podejście do biznesu. Są dobrymi negocjatorami i świetnie zjednują sobie klientów w celu nawiązania i utrzymywania długofalowej relacji - podkreśla Bartosz Klimek, dyrektor sprzedaży Sodexo Polska.
W samym 2014 roku firma weźmie udział w czterech strategicznych inicjatywach wspierających i inspirujących do działania kobiety na całym świecie: The Women Corporate Directors Global Institute, Nowy Jork (maj 2014), The Women's Forum Meeting, Sao Paulo (maj 2014), The Global Summit of Women, Paryż (czerwiec 2014) oraz The Women's Forum Global Meeting, Deauville (czerwiec 2014).
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KOMENTARZE (0)