PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad połowa pracowników marzy o zmianie pracy

  • km
  • 11 lip 2022 12:40

Z badania przeprowadzonego przez Great Place to Work wynika, że dla pracowników najbardziej frustrujący jest brak wzajemnego zaufania i poczucia celu w pracy, ale także nie najlepsze relacje międzyludzkie panujące w firmach.

Ponad połowa pracowników marzy o zmianie pracy
Połowa pracowników deklaruje, że nie zamierza polecić swojego pracodawcy innym (fot. Ant Rozetsky/Unsplash)
REKLAMA
  • Około połowa pracowników na całym świecie ma jednoznacznie pozytywne doświadczenia i myśli o swoim pracodawcy jako świetnym miejscu pracy.
  • Regionem o najsłabszym wyniku okazała się Europa - jedynie 52 proc. potwierdziło, że pracuje w wyjątkowym miejscu pracy.
  • Prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że nie zamierza pozostać na długo u swojego obecnego pracodawcy.

Badanie Global Employee Engagement Benchmark 2021 zostało przeprowadzone na grupie ponad 14 tysięcy pracowników z 37 krajów i pozwala przyjrzeć się jakości globalnego rynku pracy. Badani mieli za zadanie ocenić swoje miejsce pracy na podstawie 17 stwierdzeń, jakie zawarte są w tradycyjnej ankiecie Great Place to Work Trust Index. Te dotyczyły czynników, które przyczyniają się do pozytywnego doświadczenia pracowników, w tym poczucia celu pracy, przestrzeni do innowacyjnego myślenia, bezpieczeństwa psychicznego, postrzegania liderów i uczciwości stosowanych zasad.

Z badania wynika, że tylko około połowa pracowników na całym świecie ma jednoznacznie pozytywne doświadczenia i myśli o swoim pracodawcy jako świetnym miejscu pracy. Różnice między regionami są niewielkie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W regionie o najlepszym wyniku - w Ameryce Południowej, 60 proc. pracowników określiło swoją firmę jako świetne miejsce pracy. Regionem o najsłabszym wyniku okazała się być Europa - jedynie 52 proc. potwierdziło, że pracuje w wyjątkowym miejscu pracy.

Przeczytaj: Tak źle jeszcze nie było. Aż 80 proc. kluczowych pracowników myśli o zmianie pracy

Cztery obszary, które muszą poprawić pracodawcy

Analiza wyników badania pozwoliła wyodrębnić 4 obszary, które stanowią dzisiaj dla większości firm na świecie największe wyzwanie. Są to:

- uczciwość i równość traktowania: ponad połowa pracowników uważa, że wynagrodzenia i awanse nie są przyznawane sprawiedliwie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad połowa pracowników marzy o zmianie pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA