PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad połowa Polaków może pracować zdalnie, ilu z tego korzysta?

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 14 sty 2019 10:29

6 na 10 polskich pracowników (w tym 69 proc. managerów lub dyrektorów) przyznało, że ma możliwość realizowania swoich obowiązków zdalnie, poza biurem. Niemal co trzeci badany (33 proc.) z takiego udogodnienia korzysta minimum 4 razy w miesiącu.

Ponad połowa Polaków może pracować zdalnie, ilu z tego korzysta?
Wykonywanie obowiązków z domu zyskuje na popularności, także w Polsce. (fot. Kim Siever/flickr.com/domena publiczna)
REKLAMA

Spośród pracowników, którzy mają możliwość pracowania zdalnie, największy odsetek badanych (35 proc.) zadeklarowało, że poza biurem swoje obowiązki zawodowe wykonuje średnio raz w miesiącu lub rzadziej - wynika z badania agencji zatrudnienia Michael Page.

Niewiele mniej, bo 33 proc. korzysta z takiego rozwiązania dużo częściej, bo minimum cztery razy w miesiącu. Poza firmą od 2 do 3 razy w miesiącu pracuje co piąty respondent (21 proc.), a tylko raz na miesiąc zdarza się to co 10. osobie (11 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

źródło: Michael Page
źródło: Michael Page

Wg badania Michael Page, większą szansę na pracę zdalną mają pracownicy mikro firm zatrudniających do 10 osób (61,5 proc.) w porównaniu do średnich organizacji (46,4 proc.), gdzie pracuje do 250 osób i oraz dużych przedsiębiorstw (59,3 proc.). Co ciekawe, na pracę z domu minimum 4 razy w miesiącu zdecydowanie częściej decydują się mężczyźni (42,8 proc.) niż kobiety (20 proc.).

Czytaj też: Praca zdalna w badaniu Kantar TNS. Obraz bardzo pozytywny

Badanie pokazało również, że na częstotliwość wykonywania obowiązków poza biurem niewielki wpływ ma fakt posiadania dzieci - z takiego rozwiązania więcej niż 4 razy w miesiącu korzysta 33 proc. osób bezdzietnych w stosunku do 32 proc. osób z dziećmi.

Możliwość pracy z domu jest doceniana przez polskich pracowników, co potwierdziła ponad połowa (52 proc.) ankietowanych. Równocześnie, jeszcze więcej, bo 65 proc. chciałoby mieć także wpływ na wybór godzin, w których będzie wykonywać swoje obowiązki. Duża potrzeba elastycznego podejścia do czasu, a także miejsca wykonywania pracy wynika m.in. z chęci zachowania work-life balance.
W badaniu Michael Page, 57 proc. respondentów przyznało, że praca zdalna pozytywnie wpływa na zachowanie równowagi między życiem prywatnym, a zawodowym. Jednocześnie, 28 proc. ankietowanych stwierdziło, że takie rozwiązanie negatywnie oddziałuje na harmonię w życiu.

Czytaj też: 9 branż, w których króluje praca zdalna

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad połowa Polaków może pracować zdalnie, ilu z tego korzysta?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA