PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 90 proc. pracowników zwraca na to uwagę przy wyborze pracodawcy

  • km
  • 7 lip 2022 14:06

Tylko co trzeci pracownik w Polsce uważa, że firma, w której pracuje jest przyjazna zwierzętom. Tymczasem dla 95 proc. z nich ten aspekt miałby wpływ na decyzję o wyborze miejsca zatrudnienia – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Pethelp.

Ponad 90 proc. pracowników zwraca na to uwagę przy wyborze pracodawcy
63 proc. badanych uważa, że przyjazny zwierzętom pracodawca powinien umożliwić przyprowadzanie ich do pracy (fot. Hannah Grace/Unsplash)
REKLAMA

Z ankiety przeprowadzonej przez Pethelp - polską markę oferującą opiekę weterynaryjną dla zwierząt w formie abonamentu, wynika, że 97 proc. polskich pracowników chciałoby pracować w firmach przyjaznych zwierzętom. Tylko co trzeci za „pet friendly” uważa tę, w której pracuje obecnie (32 proc.).

Biorący udział w ankiecie jednoznacznie wskazali, że mając do wyboru dwie oferty pracy, z większym prawdopodobieństwem wybiorą tę otrzymaną od firmy, którą postrzegać będą jako przyjazną zwierzętom. „Zdecydowanie tak” na to pytanie odpowiedziało aż 55 proc. badanych, a 40 proc. wskazało opcję „tak, gdyby reszta warunków pracy była podobna”. Czynnik ten nie miałby żadnego wpływu na decyzję o wyborze pracodawcy jedynie w przypadku 5 na 100 ankietowanych. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz: Pies w pracy. Jak przygotować biuro i na co zwrócić uwagę?

Opieka weterynaryjna, akcje społeczne i pies w biurze

Co zatem powinien robić pracodawca, aby być postrzegany jako przyjazny zwierzętom? Brać udział w akcjach społecznych wspierających zwierzęta – na tę odpowiedź wskazało 70 proc. badanych. Jak wskazują, obecnie ich firmy tylko w 12 proc. przypadków regularnie angażują się tego typu działania, a w 23 proc. przypadków robią to sporadycznie. 

Innym wskazanym przez pracowników działaniem jest zadbanie o zwierzęta posiadane przez pracowników poprzez oferowanie pakietów weterynaryjnych. Z tego benefitu ucieszyłoby się 94 proc. respondentów, podczas gdy obecny pracodawca oferuje je jedynie w 2 proc. przypadków.

63 proc. badanych uważa, że przyjazny zwierzętom pracodawca powinien umożliwić przyprowadzanie ich do pracy.

 - Z naszego badania jednoznacznie wynika, że zwierzęta są dla pracowników bardzo ważne. Dlatego oczekują, że pracodawca zadba o nie tak, jak o pozostałych członków ich rodzin. Z drugiej strony działania w tym zakresie nadal podejmuje niewiele firm, stąd jest to szansa, by pozytywnie wyróżnić się na tle konkurencji i przekonać do siebie kandydatów.  – podsumowuje Sławomir Wiatr, CEO firmy Pethelp.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 90 proc. pracowników zwraca na to uwagę przy wyborze pracodawcy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA