PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 50 proc. pracowników biurowych pracuje w modelu hybrydowym. Chciałoby jeszcze więcej

  • Autor: PAP/KDS
  • 5 paź 2022 10:37

Ponad 50 proc. polskich pracowników biurowych z dużych miast pracuje w modelu hybrydowym – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie spółki biurowej Skanska. To o 20 punktów procentowych więcej, niż w maju ubiegłego roku, kiedy 32 proc. respondentów pracowało w takim modelu.

Ponad 50 proc. pracowników biurowych pracuje w modelu hybrydowym. Chciałoby jeszcze więcej
Ponad 50 proc. polskich pracowników biurowych z dużych miast pracuje obecnie w modelu hybrydowym. (fot. Unsplash/Malte Helmhold)
REKLAMA
  • Firma analityczno-badawcza Zymetria, na zlecenie spółki biurowej Skanska przeprowadziła badanie na temat trendów w pracy hybrydowej, oczekiwań pracowników w tym zakresie oraz związanych z tym wyzwań stojących przed pracodawcami
  • Z badania wynika, że "ponad 50 proc. polskich pracowników biurowych z dużych miast pracuje obecnie w modelu hybrydowym.
  • To o 20 punktów procentowych więcej w porównaniu do wyników z maja ubiegłego roku, kiedy 32 proc. respondentów pracowało w takim modelu. Jest to również najbardziej preferowany styl.

"W ten sposób chciałoby pracować aż 70 proc. ankietowanych" - wynika z badania.

Zwrócono uwagę, że "rok do roku dwukrotnie zmniejszyła się liczba osób pracujących wyłącznie zdalnie - z 16 proc. do 8 proc.". "Coraz wyraźniejszy staje się też nowy trend w zakresie organizacji pracy hybrydowej, a mianowicie format 50/50, czyli tydzień pracy w biurze, tydzień pracy w domu" - pokazał sondaż. Według badania "9 na 10 polskich pracowników biurowych uważa, że tradycyjne biuro jest niezastąpione".

Zgodnie z wynikami badania, to "grupa pracowników hybrydowych jest najbardziej zadowolona ze swojego obecnego modelu pracy - wskazało tak 95 proc. ankietowanych".

Praca z biura postrzegana jako bardziej produktywna

Według respondentów, "praca z biura jest postrzegana, jako bardziej produktywna i pozwalająca na budowę więzi z innymi pracownikami, a także z samą firmą". "Nawet pracownicy hybrydowi, przyzwyczajeni do częściowej pracy z innej lokalizacji niż biuro, postrzegają pracę zdalną jako trudniejszą do zorganizowania - aż 80 proc. z nich uważa, że +home office+ nie zwiększa ich efektywności i nie pomaga w szybszej realizacji bieżących zadań" - wskazano w komunikacie. Jak zaznaczono, "zmiana otoczenia i przebywanie wśród zespołu, pozytywnie stymuluje pracowników".

Czytaj więcej: Nie jedna, a trzy przerwy w pracy. Nadchodzą zmiany w przepisach

"Pracownicy podkreślają też, że częściowa praca z domu jest ogromnym ułatwieniem w godzeniu pełnionych ról - zawodowych i prywatnych" - powiedziała Marlena Chojecka-Bek, dyrektor ds. szkoleń i rozwoju PZU. Wskazała, że przy tym modelu pracy hybrydowej "niezbędne jest wdrażanie nowych narzędzi i sposobów działania, również dzięki wykorzystywaniu szans, jakie daje transformacja cyfrowa".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 50 proc. pracowników biurowych pracuje w modelu hybrydowym. Chciałoby jeszcze więcej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA