×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad 300 firm wystąpiło o rządową pomoc dla firm energochłonnych

  • Autor: PAP
  • 18 lut 2023 10:09

Ponad 300 przedsiębiorstw zaczęło ubiegać się o rządową pomoc dla firm energochłonnych, 67 wniosków już zostało formalnie złożonych – poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Chcemy, aby pieniądze jak najszybciej trafiły do firm - dodał.

Ponad 300 firm wystąpiło o rządową pomoc dla firm energochłonnych
O wsparcie w ramach naboru, który rozpoczął się 9 lutego br., firmy mogą ubiegać się do 22 lutego br. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Według ministra rozwoju Waldemara Budy, przedsiębiorstwa, które dotąd złożyły kompletne wnioski o pomoc w ramach wsparcia dla firm energochłonnych, to przede wszystkim duże (41 wniosków) i średnie (21 wniosków) biznesy. Wśród wnioskodawców znalazło się też 5 mniejszych firm.

Szef MRiT zwrócił uwagę, że o wsparcie w ramach naboru, który rozpoczął się 9 lutego br., firmy mogą ubiegać się do 22 lutego br.

Na pomoc dla firm energochłonnych przeznaczono 5 mld zł

Waldemar Buda zaznaczył, że to drugi, obok systemu rekompensat za pośrednie koszty emisji, instrument rządowego wsparcia dla firm energochłonnych. "Chcemy, żeby pieniądze jak najszybciej trafiły do przedsiębiorstw - będzie to 38 dni od startu naboru" - wskazał.

Jak przypomniał minister, na pomoc przeznaczono 5 mld zł. "Te pieniądze to przede wszystkim pewność i stabilność funkcjonowania firm oraz utrzymanie miejsc pracy" - stwierdził.

"Ponad 300 przedsiębiorstw rozpoczęło proces aplikowania o rządową pomoc dla firm energochłonnych" - przekazał Waldemar Buda. Szef MRiT dodał, że dotychczas całą procedurę przeszło 67 przedsiębiorstw. "Widzimy duże zainteresowanie programem. Kolejne wnioski są w trakcie wypełniania w generatorze na stronie internetowej NFOŚiGW" - wyjaśnił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 300 firm wystąpiło o rządową pomoc dla firm energochłonnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA