Ponad 2 mln pracowników zagrożonych utratą pracy

W polskich firmach w bardzo złej kondycji finansowej zatrudnionych jest ponad 960 tys. pracowników - wylicza wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 2 mln pracowników zagrożonych utratą pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 sty 2015 9:38


Do tego należy doliczyć blisko 1,2 mln pracowników z przedsiębiorstw, które są firmami w słabej kondycji finansowej. W sumie poprzez trudną sytuację w firmie utratą pracy może być nawet zagrożonych ponad 2,1 mln pracowników. Z czego blisko 90 tys. pracowników z szerokorozumianego sektora górniczego i wydobycia.

Wywiadownia gospodarcza Bisnode Polska przebadała kondycję finansową firm działających na terenie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnionych w nich osób. Ogółem badaniu poddano blisko 630 tys. firm, z dziewięciu głównych branż, w których zatrudnionych jest 6,2 mln pracowników.

Wśród badanych przedsiębiorstw 20 proc. jest w silnej kondycji finansowej, 44,3 proc. w dobrej, a 25,5 proc. w słabej. W bardzo złej sytuacji finansowej jest 10,1 proc. firm.

W firmach w bardzo złej kondycji finansowej zatrudnionych jest ponad 960 tys. pracowników. Do tego należy doliczyć blisko 1,2 mln pracowników z przedsiębiorstw, które w ocenie Bisnode są firmami w słabej kondycji finansowej.

W sumie poprzez trudną sytuację w firmie utratą pracy może być nawet zagrożonych ponad 2,1 mln pracowników. Z czego blisko 90 tys. pracowników z szerokorozumianego sektora górniczego i wydobycia.

Ogółem w analizie uwzględniono 1,7 tys. kopalni węgla kamiennego, brunatnego, firm wydobywczych ropy naftowej i gazu ziemnego, rud metali, kamieni i piasku oraz podmiotów usługowych i wspomagających. W tych ogółem zatrudnionych jest blisko 165 tys. pracowników.

To jednak nie sektor górniczy i wydobywczy jest najbardziej zagrożony. Pod względem ilości pracowników zagrożonych utratą pracy w przypadku upadłości przedsiębiorstwa zdecydowanie gorzej jest w sektorze przetwórstwa i produkcji, handlu, transporcie i budownictwie. To także znajduje swoje odzwierciedlenie w kondycji finansowej firm.

wiecej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.