PARTNERZY PORTALU

Ponad 102 mln zł na poprawę sytuacji osób bezrobotnych

  • Autor: PAP/KDS
  • 6 sty 2023 10:08

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie podpisał w ubiegłym roku 45 umów na łączną kwotę dofinansowania ponad 102 mln zł. Pieniądze pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) woj. podkarpackiego i przeznaczone zostały na poprawę sytuacji osób bezrobotnych.

Ponad 102 mln zł na poprawę sytuacji osób bezrobotnych
W ramach RPO na lata 2014-2020 Podkarpacie otrzymało ponad 2,1 mld euro. (fot. Facebook/WUP w Rzeszowie)
REKLAMA

Jak poinformował dyr. WUP Tomasz Czop, pomimo końcowego etapu realizacji RPO urząd podpisał w minionym roku umowy na ponad 102 mln zł.

"24 umowy podpisaliśmy w ramach konkursów, ich wartość to blisko 47 mln zł. Dzięki tym środkom wsparciem zostanie objętych 1 992 osób bezrobotnych i biernych zawodowo, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji" - dodał.

Uczestnicy tych projektów, które zostaną dofinansowane, otrzymają wsparcie dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Skorzystać będą mogli również z poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy, a także ze staży i szkoleń.

W ubiegłym roku WUP podpisał także 21 umów z Powiatowymi Urzędami Pracy na projekty pozakonkursowe, na kwotę ponad 55,6 mln zł.

"W ramach tych umów 2 851 osób bezrobotnych w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, w zależności od zdiagnozowanych potrzeb, uzyskało już wsparcie w postaci m.in. staży, subsydiowanego zatrudnienia, środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej" - wyliczył Czop.

W ramach RPO na lata 2014-2020 Podkarpacie otrzymało ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest Podkarpacki Urząd Marszałkowski.

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego: Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 102 mln zł na poprawę sytuacji osób bezrobotnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA