PARTNERZY PORTALU

Pomoc państwa nietrafiona? "Cierpią mali i średni przedsiębiorcy"

  • Autor: PAP/JP
  • 8 kwi 2021 10:29

Przewidujemy kontrolę efektów tarczy antykryzysowej. Mamy informację, że na epidemii najbardziej cierpią mali i średni przedsiębiorcy - powiedział w czwartek prezes NIK Marian Banaś.

Pomoc państwa nietrafiona? "Cierpią mali i średni przedsiębiorcy"
Prezes NIK Marian Banaś (fot. MF)
REKLAMA

Banaś w rozmowie z Polsat News mówił o planowanych kontrolach NIK. "Przewidujemy kontrolę efektów tarczy antykryzysowej" - poinformował. "Chodzi o to, w jaki sposób państwo pomaga w tej sytuacji kryzysowej przedsiębiorcom, a szczególnie tym małym i średnim" - mówił. "Niestety, tutaj mamy informację, że ta sytuacja wygląda nie najlepiej i najbardziej cierpią na tej epidemii mali i średni przedsiębiorcy" - dodał i przekazał, że ustalenia z kontroli będą w okresie późniejszym.

Pytany, czy z dotychczasowych ustaleń wynika, że tarcze są źle adresowane, prezes NIK odpowiedział, że są informacje medialne, ale także do Izby zgłaszają się przedsiębiorcy, którzy skarżą się, że nie zawsze pomoc do nich trafia.

Przyznał też, że NIK prowadzi kontrolę ws. działań państwa dotyczących walki z epidemią, ale są one uzależnione od obostrzeń. "My nie możemy zakłócać funkcjonowania szpitali, kiedy taka sytuacja jest jak obecnie, żebyśmy odpowiadali za życie i zdrowie któregoś z pacjentów" - powiedział. "Staramy się dostać dokumenty i analizujemy te dokumenty zdalnie" - dodał.

Prezes NIK mówił także o kontroli dotyczącej elektrowni w Ostrołęce. "Wyłożono 1 mld 300 mln zł i nagle została zamknięta. Tak być nie może" - ocenił. "Wszystko wskazuje na to, że będziemy jednak zmuszeni złożyć zawiadomienie do prokuratury" - powiedział i dodał, że ustalenia będą po zakończeniu kontroli, która jest już w końcowej fazie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pomoc państwa nietrafiona? "Cierpią mali i średni przedsiębiorcy"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Stefan Widmo 2021-04-08 11:26:52

    A jaką pomoc otrzymał od Państwa zwykły obywatel. Przez lookdowny setki tysięcy polaków straciło pracę i są bez grosza. Pandemia uderza w klasę najniższą i w wieku przedemerytalnym. W najgorszej sytuacji są polacy w wieku 60 lat. Kto dziś przyjmie osobę przed lub w okresie ochronnym. Kogo to obchodzi że ktoś przepracował 40 lat i został na bruku. I zdychaj z głodu człowieku albo żebraj na ulicy o jedzenie. Nie stać cię na leki. Jesteś marginesem. Tylko jak są wybory to władza przypomina sobie że istniejesz a po wygranej nie ma cie. Przepadnij maro.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA