PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pomoc dla firm znad Odry. Kiedy zostanie wypłacone wsparcie?

  • Autor: PAP/AT
  • 9 wrz 2022 9:06

Chcielibyśmy, żeby pomoc dla przedsiębiorców znad Odry wypłacona została na przełomie września i października - powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Dodała, że rząd chce też jak najszybciej wypłacić wsparcie dla firm energochłonnych.

Pomoc dla firm znad Odry. Kiedy zostanie wypłacone wsparcie?
Pomoc dla firm znad Odry na przełomie września i października - powiedziała Olga Semeniuk (fot. gov.pl)
REKLAMA

Przedsiębiorcy znad Odry otrzymają 3010 zł na jednego pracownika

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju i Technologii wskazała, że ustawa o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją ekologiczną na rzece Odrze jest w trakcie procesu legislacyjnego. Jeśli wejdzie w życie, przedsiębiorcy otrzymają wsparcie w wysokości 3010 zł na jednego pracownika.

"Przy założeniu, że 100 proc. firm skorzysta z pomocy, do przedsiębiorców trafi 208 mln zł" - powiedziała Semeniuk. Jak zaznaczyła, rząd chciałby, żeby wsparcie to zostało wypłacone na przełomie września i października br.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Wsparcie dla firm znad Odry - kwota, kryteria i składanie wniosków

Zgodnie z projektem opublikowanym w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów jednorazowe świadczenie oraz koszty obsługi wypłaty świadczenia dla poszkodowanych przedsiębiorców znad Odry będą finansowane z Funduszu Pracy. Ustawa przewiduje, że kwota tego jednorazowego świadczenia będzie zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wsparcie otrzymają przedsiębiorcy znad Odry, którzy odnotowali spadek dochodów o co najmniej 50 proc.

Semeniuk dodała, że wsparcie kierowane jest do przedsiębiorców, którzy odnotowali spadek dochodów w sierpniu br. o co najmniej 50 proc. w stosunku do czerwca lub lipca 2022 r. albo sierpnia 2021 r. i zarejestrowane są pod 23 kodami PKD. Minister nie wykluczyła też zwiększenia puli firm o kolejny kod PKD, ale - jak wskazała - musi na to wyrazić zgodę Ministerstwo Finansów.

Czytaj też: Na Odrze powstanie 12 nowych oczyszczalni ścieków

Pytana o pakiet wsparcia dla firm energochłonnych, który ma złagodzić skutki wzrostu cen energii, wiceminister rozwoju powiedziała, że obecnie trwają nad nim prace. Przyznała, że niewykluczone jest wprowadzenie pakietu specustawą, ponieważ rządowi zależy nam na tym, żeby wypłacono ona została firmom jak najszybciej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pomoc dla firm znad Odry. Kiedy zostanie wypłacone wsparcie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Elżbieta 2022-09-10 07:01:04

    A CO Z FIRMAMI , organizacjami (OPP) nie prowadzącymi działalności gospodarczej i STOWARZYSZENIAMI, KTÓRE PROWADZĄ KURSY I EGZAMINY NA PATENTY I LICENCJE MOTOROWODNE?Pracujemy charytatywnie. Organizując imprezy wyręczamy rządzących w miastach i nie tylko.Stoimy w miejscu- brak kursantów z powodu zatrucia Odry.Może Rząd pokłoni się w naszą stronę.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA