PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pomoc dla firm rozszerzona. Nowe branże, nowe kody PKD

Tarcza branżowa będzie wydłużona na kwiecień i rozszerzona o kilkanaście nowych kodów PKD, obejmujących m.in. sklepy budowlane, meblowe, elektroniczne, sportowe i branżę beauty - podało na stronie Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii publikując listę kodów.

  • Autor: PAP/JP
  • 1 kwi 2021 14:41
Pomoc dla firm rozszerzona. Nowe branże, nowe kody PKD
Kilkanaście nowych kodów PKD obejmnie m.in. sklepy budowlane, meblowe, elektroniczne, sportowe i branżę beauty (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i szef MRPiT Jarosław Gowin poinformowali o instrumentach pomocowych dla branż dotkniętych pandemią.
  • Jak podał resort rozwoju na stronie, tzw. tarcza branżowa zostanie rozciągnięta na kilkanaście dodatkowych branż, a wsparcie będzie mogło trafić nawet do 420 tys. firm zatrudniających ok. 1,4 mln osób.
  • Ministerstwo przypomniało, że pomoc branżowa dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku drugiej i trzeciej fali pandemii udzielana jest na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. Taką możliwość pomocy przewidują przepisy tarczy branżowej upoważniające rząd do wydawania rozporządzeń przedłużających i rozszerzających wsparcie z tarczy.

"Najnowsza pomoc będzie nowelizacją rozporządzenia i będzie już trzecim pakietem osłonowym przyznanym przez rząd poprzez przedłużenie pomocy z tarczy branżowej. Wsparcie jest skierowane do firm najbardziej obecnie poszkodowanych w wyniku obostrzeń sanitarnych i ma zapobiec utracie przez nie płynności finansowej w ramach prowadzonej działalności gospodarczej" - napisano.

Dodano, że najnowszy pakiet pomocowy będzie przyznany za dwa miesiące - marzec i kwiecień, a nowelizacja rozporządzenia obejmie jednocześnie oba miesiące. Na wsparcie dla firm za marzec rząd przeznaczy ok. 3 mld zł, a na pomoc za kwiecień ok. 7 mld zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pomoc jest skierowana do firm prowadzących działalność oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), jako rodzaj przeważającej działalności. Łącznie, po rozszerzeniu tarczy o nowe branże, pomoc obejmie ponad 60 kodów PKD.

Nowe kody PKD, które mają być ujęte w nowelizacji rozporządzenia, to:

- 47.41.Z Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

- 47.42.Z Sprzedaż detaliczna sprzętu telekomunikacyjnego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

- 47.43.Z Sprzedaż detaliczna sprzętu audiowizualnego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

- 47.51.Z Sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

- 47.52.Z Sprzedaż detaliczna drobnych wyrobów metalowych, farb i szkła prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pomoc dla firm rozszerzona. Nowe branże, nowe kody PKD

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA