PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Polskie firmy w światowym rankingu. Oto Top Przedsiębiorcy

Czterech Polaków znalazło się w gronie Top Przedsiębiorców z Europy Środkowej i Wschodniej, Środkowego Wschodu i Afryki Północnej. Lucyna Pasternak, dyrektor HR w PZL Świdnik, Tomasz Jeziorkowski, dyrektor HR w TPV Displays Poland, Andrzej Talarek, prezes Interphone Service i Karina Kucharska-Stefaniak, dyrektor HR i finansów w Sew-Eurodrive Poland zostali docenieni za efektywne działania na rzecz rozwoju krajowych rynków i talentów.

  • Justyna Koc
    jk
  • 30 maj 2019 18:00
Polskie firmy w światowym rankingu. Oto Top Przedsiębiorcy
Polscy czempioni rankingu to: PZL Świdnik, TPV Displays Poland, Interphone Service oraz Sew-Eurodrive Poland. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Grupa Adecco ogłosiła listę TOP Przedsiębiorców z Europy Środkowej i Wschodniej, Środkowego Wschodu i Afryki Północnej. Główne parametry, na podstawie których wyróżniono przedsiębiorców to przełomowość, przewaga konkurencyjna, satysfakcja konsumenta, wzrost na rynku, ewolucja wielkości firmy, ukierunkowane na rozwój talentów, atrakcyjność, retencja pracowników, przedsiębiorczość.

- Jesteśmy przekonani, że ludzie posiadający energię do tworzenia skutecznych i innowacyjnych firm to siła napędowa każdej gospodarki. Wywierają istotny wpływ na rozwój i dobrobyt społeczeństw, przyspieszają wzrost i - co najważniejsze - przyciągają i wspierają najbardziej utalentowanych pracowników - mówi Angelo Lo Vecchio, szef regionu Europa Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka Północna grupy Adecco.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Polscy czempioni rankingu to: PZL Świdnik, producent śmigłowców; TPV Displays Poland, producent telewizorów LCD i OLED; Interphone Service, wytwórca sprzętu telekomunikacyjnego do transmisji danych oraz  Sew-Eurodrive Poland, spółka z branży samochodowej.

- To, co łączy te podmioty to działalność w wysoce konkurencyjnych i innowacyjnych branżach oraz zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów – komentuje Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland. - Co więcej, każda z tych firm daje zatrudnienie setkom ludzi i jest jednym z głównych ośrodków w lokalnych społecznościach. To ogromna wartość, której nie można nie docenić - dodaje.

Określenie „wojna o talenty” pojawiła się po raz pierwszy w 1997 roku w raporcie firmy analitycznej McKinsey. Ponad dwadzieścia lat później, w trakcie kolejnej rewolucji przemysłowej upływającej pod znakiem sztucznej inteligencji i automatyzacji, termin ten nie traci na aktualności.

- Na każdym szczeblu organizacji to ludzie decydują o jakości usług i budowie przewagi konkurencyjnej. Przedsiębiorczość to także nastawienie na rozwiązywanie problemów i przeciwności, otwartość na zmiany i nowe wyzwania. Takie podejście trzeba promować również wśród pracowników - podkreśla Anna Wicha.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polskie firmy w światowym rankingu. Oto Top Przedsiębiorcy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA