PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polskie firmy straciły. Menedżerowie ciągną w innym kierunku

 • km
 • 16 cze 2021 15:38

W ogólnej opinii praca w polskiej firmie nie bywa powodem do dumy. Fora internetowe i grupy w mediach społecznościowych pełne są wpisów na temat „polskiego stylu zarządzania”. Tylko 11 proc. spośród przeszło 3 tys. respondentów, biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez firmę rekrutacyjną i outsourcingową Devire chce pracować w organizacji z polskim kapitałem.

Polskie firmy straciły. Menedżerowie ciągną w innym kierunku
33 proc. specjalistów i 38 proc. managerów chce pracować w korporacji (fot. mat. pras.)
REKLAMA
 • 33 proc. specjalistów i 38 proc. managerów chce pracować w korporacji.
 • Dwukrotnie zmniejszył się udział osób, które deklarują, że chcą pracować jako freelancerzy – 6 proc. w 2019 roku, a dziś tylko 3 proc..
 • Niezmiennie w czołówce zagranicznych pracodawców znajdują się Stany Zjednoczone – 37 proc. ankietowanych zadeklarowało, że amerykańskie organizacje to firmy, z którymi najchętniej podjęliby współpracę.

33 proc. specjalistów i 38 proc. managerów chce pracować w korporacji. To wynik lepszy niż w 2020 roku, gdzie praca w korpo była pierwszym wyborem 25 proc. specjalistów i 34 proc. managerów.

Jak zauważa Michał Młynarczyk, prezes Devire i członek zarządu Polskiego Forum HR ogółem praca w korporacji zyskuje na atrakcyjności. - Więcej ekspertów niż przed rokiem wskazuje, że chciałoby pracować w korporacji – 35 proc. w 2020/21 roku względem 28 proc. w 2019 roku. Może to wynikać z tego, że w trakcie pandemii pracownicy poszukiwali przede wszystkim stabilnego zatrudnienia - wyjaśnia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na atrakcyjności zyskują także start-upy. W takim otoczeniu widzi się 7 proc. badanych (względem 4 proc. w 2019 roku). Nadal jednak środowisko pracy charakteryzujące się ciągłą zmianą, dynamiką i nieprzewidywalnością sprawia, że nie każdy odnajdzie się w takiej firmie.

To co warte podkreślenia, to fakt, że dwukrotnie zmniejszył się udział osób, które deklarują, że chcą pracować jako freelancerzy - 6 proc. w 2019 roku, a dziś tylko 3 proc.

27 proc. ekspertów nie wie, jaką organizację by wybrało lub nie ma to dla nich znaczenia. Może być to dobra wiadomość dla mniejszych organizacji szukających pracowników z know-howem wyniesionym z międzynarodowych firm. Przy czym musza pamiętać, że dobrze przemyślana oferta powinna skłonić ich do podjęcia rozmów o potencjalnej współpracy.

źródło: Devire
źródło: Devire
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Polskie firmy straciły. Menedżerowie ciągną w innym kierunku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • John 2021-06-20 09:19:10

  Dobre określenie polski styl zarządzania dla niekompetencji, ignorancji i minimalizmu benefitow dla pracowników

 • Z autopsji 2021-06-16 16:43:34

  W zagranicznych, z polskim zarządem, to dopiero jest syf.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA