Polskie businesswoman radzą sobie całkiem nieźle

- Obecnie 35 proc. Polek aktywnych zawodowo prowadzi własną firmę. Uplasowały się tym samym na szóstym miejscu w Europie – informuje Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie businesswoman radzą sobie całkiem nieźle

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

13 cze 2013 14:40


Spośród wszystkich osób zakładających firmę w Polsce 22 proc. stanowią kobiety. To drugi tak duży odsetek samodzielnych i przedsiębiorczych kobiet w Europie. Ponadto, jak podkreśla Wendel, już w co trzecim zarządzie w małych i średnich przedsiębiorstwach zasiadają kobiety.

- Kobiety postanowiły się zmierzyć z trudną materią przedsiębiorczości, która nie wybacza błędów i wymaga konsekwencji, spokoju oraz umiejętności rozwiązywania problemów praktycznych i konkretnych zadań. W tej kategorii my kobiety jesteśmy lepsze. Zatem bez kompleksu zakładajcie firmy i nie czekajcie na rok 2020 - zachęca marszałek Kopacz.

W jaki sposób kobiecy biznes powinien być wspierany przez państwo?

- Obniżenie kosztów pracy, lepsze wykorzystanie dotacji unijnych oraz zminimalizowanie biurokracji to warunki, które muszą być spełnione, aby kobiecy biznes mógł się rozwijać - twierdzi Mirosława Nykiel.

Według Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik niezwykle istotnym elementem w rozwoju kobiecej przedsiębiorczości jest opinia samych kobiet na temat dostępnych instrumentów wsparcia. Posiadanie tej wiedzy usprawni wiele procesów otrzymywania dotacji.

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania podkreśla, że obecność kobiet w biznesie to nie tylko poprawa wizerunku firmy, ale także w wielu przypadkach realne polepszenie wyników finansowych.

Do takich wniosków wszystkie panie doszły podczas spotkania w Sejmie RP, które odbyło się 12 czerwca 2013 r. Zainicjowała je Mirosława Nykiel, posłanka i ambasadorka polskiej przedsiębiorczości. Podczas wydarzenia marszałek Ewa Kopacz otworzyła wystawę „Przedsiębiorczość Kobiet 2020 - 5 Filarów Wzrostu Wzrostu". Ekspozycja jest kontynuacją wydarzenia, które odbyło się pod tą samą nazwą w lutym br. w Parlamencie Europejskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.